Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Aykut Kocaman ve yönetim suç işliyor

Konyaspor iki yıldır iyi gidiyor ve gerek takımla gerek yönetimle ilgili büyük sorunlar olmadıkça basın olarak tolere edici bir tavır sergiliyoruz. Özellikle takım ve Aykut Kocaman'ın arkasında durmaya çalışıyoruz.

Çünkü bu takım çok önemli başarılar elde etti ve moral düzeyi yüksek olursa devamının geleceğine inanıyoruz.

Son bir kaç yazımda Aykut Hoca'nın çelişkilerine dikkat çektiğimi fark etmişsinizdir. Bu aralar, özellikle Fenerbahçe dedikoduları sonrası, gerek takımla ilgili tercihleri gerekse açıklamaları bir garip hal almaya başladı.

Bunların üstüne lige verilen milli maç arasında sosyal medyada gördüğüm bir haberle yine sinir oldum. Aslında Konyaspor ile ilgili haberleri benim yani bir spor gazetecisinin ilk elden alması gerekir. Sorun da burada. Ben Konyaspor'un hazırlık maçı yaptığını sosyal medyadaki saçma sapan bir videodan öğreniyorum.

Lafı uzatmayacağım: Konyaspor yönetimi ve Aykut Kocaman suç işliyor. Çünkü gazeteci halk adına haber alır ve bu haber alma hakkı kanunlarla koruma altına alınmıştır. Bunu engellemek suçtur. Antrenmanları kapatıyorsunuz, "uçakta futbolcuların yanına yaklaşmayın" diyorsunuz ses etmiyoruz ama abarttınız. 

Özel mülk falan mavrası okumasın kimse. Konyaspor şirket değil bir dernektir. Ne Ahmet Şan'ın ne Tahir Akyürek'in ne de Aykut Kocaman'ın malıdır. Bu kulübü ve takımı halk yani taraftar adına görev yapan gazetecilerden saklamaya kimsenin hakkı yok.

Buradan Sayın Ahmet Şan'a sesleniyorum: Siz, yönetiminiz ve siyasilerle ilişkileriniz, kulüp içindeki kavgalar ve özellikle mali konularda bize gelen dedikoduların onda birini yazmıyoruz. Lütfen gazetecileri fevri davranmaya itmeyin. Tahrik etmeyin.

Ve Aykut Kocaman... Siz de lütfen muhabirlik yaptığım yılları hatırlayın. Bizi Tatlıcak tesisine farklı kapıdan almak istediğinizde Ceyhun Eriş'in bana nasıl saldırdığını ve yumruklaştığımızı unutmayın. Şimdiki muhabirler genç çocuklar. Huzurumuz kaçmasın. Lütfen, size yakışmıyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar