Seyit Küçükbezirci

Seyit Küçükbezirci

Atatürk’ün yakınlığını gösteren sergi devam ediyor

ATATÜRK’ÜN “KONYALIYIM” DİYE HERKESE YAKINLIĞINI GÖSTEREN SERGİ DEVAM EDİYOR

resim-005.jpg

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, Vali Yakup Canbolat, Seyit Küçükbezirci

 

KONYA VALİLİĞİ İL KÜLTÜR TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN” SEYİT KÜÇÜKBEZİRCİ ARŞİVLERİ”NDEN HAZIRLADIĞI; KONYA VALİSİ YAKUP CANBOLAT’IN AÇILIŞINI YAPTIĞI TARİHİ BELGELERDEN OLUŞAN, “ATATÜRK’ÜN KONYA İLE YAKINLIĞI” SERGİSİ 18 KASIM’A KADAR GEZİLEBİLİR.

SERGİDE, ATA’NIN HEYKELİ İLE KONYALILARA SIRTINI DÖNDÜĞÜ YALANINA VE “CEZALI ŞEHİR” İFTİRALARINA KARŞI TARİHİ BELGELERLE GERÇEK ORTAYA KONUYOR; GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK; “-NE ZAMAN BU ŞEHRE GELECEK OLSAM, İÇİMDE BİR HEYECAN DUYARIM” DİYOR.

KÜLTÜR PARK İÇİNDE İL HALK KÜTÜPHANESİ SALONUNDA AÇILAN SERGİDE, ATATÜRK’ÜN MANEVİ BABASI ABDİTOLU KÖYLÜ HÜSEYİN AĞA İLE EŞİ AKİFE HANIM SİZİ BEKLİYOR...

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÇANAKKALE SAVAŞLARI’NDAKİ ÇAVUŞU’NUN KONYALI YETİM KIZI, ATA’NIN MANEVİ EVLÂDI RUKİYE SİZİ BEKLİYOR.

MEVLÂNA’NIN ARKASINDAKİ ŞEMS İLKOKULU’NDA, SAVAŞ İÇİNDE, ATATÜRK’E ÇİÇEK VEREN, KARŞILIĞINDA DA ÇOCUK BAYRAMI OLAN NURİYE SİZİ BEKLİYOR.

afis.jpgkitap-kapatgi.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum