Vadide Reislerle Buluştuk

Ülkü ocaklarındaki yaşanan değişimi tüm Ereğli gibi bende bir basın mensubu olarak takip ediyorum.

Özgür Karakoyun’un Ocak Başkanı olmasıyla ocakta değişim rüzgârları kendini açıkça hissettirdi. Özgür Başkan ekibiyle yaptığı etkinliklerle neler yapabileceğini gösterdi. Tabi bu yapılanlarla kalınmayacağının da sinyallerini verdi.

Özgür Başkanı yıllardır tanırım. Kalitesinden, vatan sevgisinden, bayrak sevgisinden, imanından şüphe duymadığım bir delikanlıdır. Gelecekte MHP saflarında siyasetin üst kademelerinde görev alacak yeteneğe ve donanıma sahiptir.

Yazımın başlığını okuyucunun dikkatini çeksin diye bu şekilde attığımı söylemek isterim. Ereğli’de vadi varda oturmadık mı? Bir vadimiz bile yok. Ama Biz reislerle oturacak bir mekân bulduk. Yerel seçimler öncesi ne yaparlar bir haspihal edelim istedik.

Konya Eski Ocak Başkanı Musa Yılmaz kardeşimde seçimlerde çalışmalara katılmak, MHP adayına destek vermek yanında yer almak için ilçemizde bulunuyor. Özgür başkan, Musa Başkan ve ben derin sohbetlere daldık.

Reisler, Ereğli için güzel düşüncelerini anlatırken bende mutlu oldum. Bu arada Musa Başkan fena nargile tüttürüyor. Özgür Başkan ise Ereğli’yi Fatih’in İstanbul’u fethettiği gibi feth etmek istiyor. Bütün mücadelemi bu yönde vereceğim, diyor. Onun da içinde taşıdığı öyle güzel duyguları var ki, bunu konuştukça daha iyi anlıyorsunuz.

Özgür başkan göreve başladıktan sonra birçok etkinliğe imza attı. Beraber gittiğimiz huzur evi programında “annem” diye sarıldığı huzur evi sakini yaşlılarla muhabbeti hafızamdan silinmedi. Ondan bu coşkun yürek, ondaki bu sevgi herkesi kucaklamaya yeter. Sevgili Aydoğan amcamı kaybedeli çok uzun olmadı. Allah Rahmet etsin ki, Ereğli’ye böyle bir evlat bıraktı. Özgür Başkan, babasının önünden geçmeyecek kadar saygılı olmasını hep bildi.

Reislerle arada vadiye inmek gerektiğini anladım. Bakalım vadide daha neler bizleri bekliyor. Muhabbet ve güzelliklerin her zaman beklediğini söylemek isterim.

BİRİLERİ YANLIŞ YAPIYOR

Bu satırları yazarken öncelikle kimse art niyet aramasın. Aday adaylığı açıklamalarında salonlarda kamu da görevli birçok dikkat çeken isim vardı. Bunlardan en dikkat çekeni bir Kurumunun Ereğli Müdürü oldu. Şimdi açık ismini kurumunu yazmıyorum. Ama bu yanlışını tekrarlamaması gerektiğini düşünüyorum.

Bilinçli ve ya bilinçsiz ben onu yargılayacak değilim. Bende söylemesi diyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum