Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

40 liralık Konyasporluluk

Yaklaşık 6 ay önce…

Mehmet Ali Kuntoğlu: “Arkadaşlar, Konya’ya yakışır bir takım kuruyoruz. Transfer için benden 12 trilyon istediler. ‘Alın size 13 trilyon. Ama hata yaparsanız affetmem.’ dedim.  Artık Konyaspor’un anayasası var. Eskisi gibi yanlış yapanın yanına kar kalmayacak. Herkes yaptığı hatanın bedelini ödeyecek. Üç büyüklerin korkulu rüyası olacağız. Ligin ilk maçı inşallah derbi olur. Konya’da derbi kaybetmek yok. Üç büyüklerle oynayacağımız maçlardan önce tesislerde yatacağım. Mağlubiyeti asla kabul etmem.”

 

19 Aralık Cuma, saat 22.00 civarı.

Mehmet Ali Kuntoğlu: “Fenerbahçe’nin attığı gol hatalıydı. 3 puanın sahibi Kuddusi Müftüoğlu’dur. Hemen hakemliği bırakmalıdır.”

 

Giray Bulak: “Fenerbahçeli futbolcu golü eliyle attı. Roberto Carlos golün geçersiz olduğunu söylemeliydi.

 

Luis Aragones: “Yürüyerek futbol oynadık. Konyaspor’u yendik.”

 

Konyaspor, Türkiye’nin en sükseli takımıyla maça çıkıyor. Futbolcu sahaya adım atıyor. Bir de ne görsün tribünler boş. Hem de yarı yarıya. Fenerbahçe şaibeli bir gol atıyor. Protesto edecek, hakemi baskı altına alacak taraftar yok. Rakibin dünyaca ünlü futbolcuları sahada yürüyor. Fahri’nin çıldırtan top kayıpları, pas hataları hat safhada. Yine Veysel sahnede. Atıyor golünü. İki elini kaldırıp “Nolur tezahürat yapın artık” diyor. Tribünde ses yok.

Gözüme boş koltuklar takılıyor. Hepsinde Mehmet Ali Kuntoğlu oturuyor sanki. En büyük Konyasporlular yönetimde. Kale arkası 20, maraton 40, yeşiller 60 lira.

 

Sayın Kuntoğlu maçtan önce konuşuyor: “Bilet fiyatlarını yüksek tuttuk. Paraya ihtiyacımız var. Şimdi kimin gerçek Konyasporlu olduğunu görelim.

 

Maç sonrası bir taraftar geliyor. Sesi ağlamaklı. “Hastayım ben Konyaspor’a. 500 lira maaş alıyorum. 260 lira kira veriyorum. 40 lira maraton biletine verdim. 200 lirayla bir ay geçiniyorum. İki pazar param gitti.”

 

Dua et. Gerçek Konyasporlu olduğunu ispatladın. Maça gelmeseydin, taraftarlıktan men edilecektin.

 

Devam edelim Kuntoğlu’nun açıklamalarına: “Vip biletleri 10 bin liradan satılacak. Hepsi benim kasamda duracak. Bir kişi bedava bilet alamaz. Boş kalacak o tribünler.”

 

Fenerbahçe maçındaki en büyük Konyasporlular VİP tribündeydi. Kulüp görevlileri kapı önünde bedava bilet dağıtıyordu. Bedavadan “Gerçek Konyasporlu” oldular.

 

Gerçek Konyasporlular stadın arkasında, sağında, solunda, kapıların önünde ya bilet fiyatlarını öğrenip kahvehanelere gitti ya da biletleri olmadığı için polis tarafından uzaklaştırıldılar.

 

12 bin 500 lira prim vaat edilen ve maç sonunda rakip oyuncuların formalarını toplayan futbolcular Fenerbahçe maçında elinden geleni yaptı. Bu maçı Konyaspor kaybetmedi. Bu maçı Fenerbahçe almadı. Üç puanı, yardımcı hakemle birlikte rezil bir karar veren Kuddusi Müftüoğlu da çalmadı.

 

Bu maçı Konyaspor taraftarının samimiyetini 40 lira ile ölçen Mehmet Ali Kuntoğlu ve yönetimi kaybetti.

Önceki ve Sonraki Yazılar