Arif Köse /ey kavmim

Arif Köse /ey kavmim

Uzaylılar Aramızda

 

         Ben de şaşırıyor, üzülüyordum; “benim milletimin insanları, Müslüman Türk milleti bunları yapamaz, bu işte bir gariplik var” diyordum. Örneğin Allah’a savaş açmayı yani Allah’ın düşmanlığını göze alıp faize para yatıramazdı Müslüman Türk milleti, çünkü biz haramdan kaçarak kazanmıştık dünya üzerindeki namımızı ve Allah’ın yardımını.

            Kızlarımız orasını burasını açarak veya gece yatarken bile giyilmeyecek elbiselerle gezinemezdi ortalıkta, sokaklarda, erkeklerin arasında. Namus ve iffet kavramı uğruna ölür ve öldürürdü benim Müslüman Türk kadınım. Hele erkekler, asla bu iffetsizliğe göz yumamazdı.

            Ticaretle uğraşanlar birbirini ve müşterisini kazıklamazdı binlerce yıllık tarihimizde.

            Öldürürdünüz ama yalan söyletemezdiniz bir Müslüman Türk’e.

 

            Sonunda içimi rahatlatan bir tahminde bulundum: “Evet, bu bahsettiklerimizi yapanlar bizden, bizim köyümüzden, bizim toprağımızdan değiller”. Nereliler mi? Asgardlılar.

            Asgard neresi mi? İskandinav ülkelerinin mitolojisinde olan bir ülke.

Başka bir dünyada. Avengers filmini izleyenler bilir.

            Şimdi “ne alaka?” dediniz değil mi? Demeyin. Yemin ederim ki o Asgardlılar aramızda. Şöyle ki: 2016 yılında Manyağın teki çıkmış ve demiş ki: “Ben dünyanın ilk uzay ülkesini kuruyorum. Adı: Asgardia.” Bu manyak kendisini de o uzay ülkesinin devlet başkanı tayin ediyor doğal olarak. Azerbaycanlı olan bu manyağın arkasından da başka manyaklar çıkıyor ve yıllık 100 euro vatandaşlık ücreti ödeyerek bu ülkeye vatandaş oluyorlar. Bildiğim kadarıyla uzaya bir de uydu fırlattı bu arkadaşlar. Anayasaları, bayrakları falan da var.

            Bu ilk uzay ülkesi olan Asgardia’ya vatandaş olmak için başvuran ve 100 euro vatandaşlık ücreti ödeyen insanların içinde ilk sırada hangi ülkenin vatandaşları var biliyor musunuz: Türkiye.

            Evet evet yanlış okumadınız. Asgardia adında bir uzay ülkesi kuruyor adamın biri ve bu hayali ülkeye vatandaş olmak için en çok başvuruyu Türkiye insanı yapıyor. Sayı 49 binlerdeydi. Başvuruda Türkiye’yi ABD, Çin, Hindistan falan takip ediyor. Asgardia vatandaşlığında ise yanılmıyorsan Amerika 1, Türkiye 2. Sırada.

 

            İşte bu haber bana yukarıda bahsettiğim tahmini yaptırdı. Bu ülkede Müslüman Türk’e yakışmayacak davranışlar sergileyenler olsa olsa Asgardia’lıdır dedim. Neticede başka bir ülke. Kaldı ki internet sitelerindeki bilgiye göre “Yeryüzündeki kısıtlamalardan bağımsız, özgür bir ülke” imiş Asgardia. Artık ne halt edeceklerse kısıtlamalar olmadan, özgürce… Belki dini falan da vardır kendine göre. En çok vatandaşlık başvurusu da Türkiye’den yapılmış ya, hayırdır dedik hayra yorduk Barış Manço’nun tabiriyle.

 

            Madara mı olduk nedir bilmiyorum. Ne yiyor ne içiyoruz da bu hale geliyoruz. Artık vücudunu yani mahremini kapatan bir bayanı gördüğüm zaman sokakta, para veresim geliyor “aman bu halini koru” diye. Faizden, haramdan kaçan dürüst bir esnafla karşılaştığımda ağlayasım geliyor. Yüzü kırışmış, gülyüzlü, şalvarlı teyzelerim, ninelerim hatırıma geliyor ve iç çekiyorum.

            İbrahim aleyhisselam’ın ateşe atılırken söylediği sözü tekrarlıyorum hep: Hasbinallah venimel vekil.

            Allah bize yeter. O yaratandır, yarattığını en iyi bilendir. Cennet ve cehennemin Rabbi’dir. Hesap sorucudur. Muhtaç olmayan, muhtaç olunandır.

Bizde özgürlük yok evet, kısıtlama var Asgardialılar’ın aksine.

Mesela giyinmek zorundayız biz Müslüman’lar olarak çünkü özgür değiliz, kul’uz.

Mesela kafamıza göre ticaret yapamayız biz Müslüman’lar olarak. Faize bulaşmamamız, borcumuzu ödememiz, sözümüzde durmamız, yalan söylemememiz, hile yapmamamız, harama el uzatmamamız, aldatmamamız gerekiyor.

Müslüman özgür değildir ey kavmim, özgür olan hayvanlardır. Hayvanlar istedikleriyle çiftleşir, istediği gibi avlanır, istediği gibi yer içer, uyur. Bunları yaparken onları kısıtlayan herhangi bir zorunluluk yoktur.

Müslüman’ın ise yaşadığı her saniye kısıtlanmıştır Allah’ın emirleriyle, cennet karşılığında. Her istediğinizle çiftleşemezsiniz, yiyeceğinizi vahşi doğadaki gibi hesapsızca bulamazsınız. Tuvaletinizden ibadetinize kadar her anınızda uymanız gereken emir ve tavsiyeler vardır.

Ne mutlu kul olma şerefiyle yaşayanlara.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.