Türkiye’yi dolarla vurmak istiyorlar

Son yılların en büyük ekonomik baskıları ülkemize yapılmaya başlandı. Her zamanki oyunlar yine sürüyor. Fiili hareketler sonucu başarısız olan girişimler, şimdi de ekonomik olarak yapılmaya çalışılıyor. Bunu yapanlar ise her zamanki değişmeyen güçler…

Peki Türkiye’den ne istiyorlar da bunu yapıyorlar. Çünkü Türkiye’nin büyümesini istemiyorlar. Milli üretim yapmasını istemiyorlar. Yerli Sanayi üretimi yapılmasını istemiyorlar. İşsizliğin ortadan kalkmasını istemiyorlar. Elimizdeki üretim sanayilerini durdurmak istiyorlar. Türkiye’nin büyümesi demek Ortadoğu’da hakimiyetlerinin sona ermesi demek. Bunun için Türkiye’nin önünü her ne olursa olsun kapatmak zorundalar. Bunun için her türlü oyunları ve fitnelikleri yapacaklar. Yeni dönemi geçtiğimiz bu günde bile bu kadar cesur olmalarının nedeni de tam da bu. Çünkü yeni dönemde Türkiye büyümesini daha hızlı sürdürüyor ve daha hızlı gelişiyor. Ekonomide hiçbir sorun yokken birden bire doların yükselişi, ABD’nin yaptırımları, çelik ve alüminyum gümrük vergilerini ikiye katlamasına, daha birçok sebep. Türkiye’nin önüne açık açık geçiyorlar.

Başta ABD olmak üzere birçok dış mihrak açıkça Türkiye’ye ekonomik savaş ilan etti. 100 yıldır çeşitli oyunlar deneyen dış güçler şimdi de döviz üzerinden saldırıyorlar. Ama başta Devlet Başkanımızın dik duruşu, milletimizin iradesi ile bunun da üstesinden geleceğimize inancımız sonsuz. 16 yılda yaptığı atılımlarla dünya sıralamasında zirveye ilerleyen ülkemiz, bir rahip bahane edilerek çökertilecek kadar küçük değildir. Güçlü ve büyük Türkiye herkese cevabını verecektir. Kararlı bir şekilde üretmeye, ihraç etmeye devam edeceğiz.

Bin yıldır bu toprakları vatan edindik. Bağımsızlığımıza kast eden çok sayıda saldırı oldu. Hepsini def ettik. En son 15 Temmuz işgal girişiminde milletimizle birlikte büyük bir direniş zaferi yazdık. İnşallah dolar üzerinden ülkemize yapılan ekonomik saldırıları da milletimizle birlikte durduracağız. Tanklara kafa tutmuş bir millet olarak küresel ekonomik post modern darbelere, ekonomik suikastlara, tehditlere, şantajlara asla boyun eğmeyeceğiz. Hiçbir güç, ekonomik manipülasyonlarla ülkemize ve milletimize diz çöktüremeyecek. 81 milyon olarak bu oyunları bozacak güce ve özgüvene sahibiz. Küresel emperyalizme meydan okuyan Cumhurbaşkanımızı, bu milli mücadelesinde yalnız bırakmayacağız. Zaman, ekonomik savaşta milli mücadele ruhuyla, Çanakkale ruhuyla ülkemizin ve hükümetimizin yanında durma zamanıdır. Allah’ın izni, Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, hükümetimizin kararlılığı, milletimizin birlik ve beraberliğiyle yine biz kazanacağız. Emperyalist güçler ise kaybedecektir.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.