ETİ SAS’a kim sahip çıkacak?

Bir zamanlar 2. lige kadar yükselen ve grubundaki takımların korkulu rüyası olan Eti Seydişehir Alüminyumspor şimdilerde varolma mücadelesi veriyor.

Geçen yıl son dakikada küme düşmekten kurtulan Seydişehir’in tek futbol takımı olan Eti SAS büyük bir onur mücadelesi vererek kümede kaldı. Yaşanan süreci ve gelinen noktayı en iyi bilenlerden biri olan Kulüp Başkanı Mustafa Bülbül geçen gün düzenlediği basınla sohbet toplantısında olayın ne boyutta olduğunu kamuoyuyla paylaşma ihtiyacı hisseti. Bülbül konuşmasında; “Önümüzdeki günlerde yönetim kurulu toplanacak ve bir takım kararlar almak zorunda kalacağız, Ben göreve devam etmeme taraftarıyım. Çünkü maddi imkânlar olmayınca başarı da olmuyor. Seydişehir’in bir spor tesisi bile yok. Yarın Eti Alüminyum AŞ stadı kapatsa tesis olmadığı için maçlar Bozkır’da Beyşehir’de oynanacak..

Şimdi bu ne demek, biliyor musunuz arkadaşlar? Bu şu demek: Bizler bir yıldan beri zor şartlarda da olsa bu işi götürdük ama artık dayanacak gücümüz kalmadı ve bundan sonra bu işi götürecek ne maddi imkânımız var ne de moral motivasyonumuz. Eğer Seydişehir’den birileri çıkıp taşın altına elini koymazsa bu iş burada biter… Acı da olsa gerçek bu. Durum nereden bakarsanız bakın aynı…

Seydişehir’in efsane takımı Eti SAS özelleşmeden önce fabrikadan ve sendikadan belirli bir gelir alarak ayakta duruyordu. Ancak özelleşmenin ardından hem fabrikadan hem de sendikadan aldığı geliri kesilen takım geçen sezon zor da olsa küme düşmeden sezonu kapadı. Basit bir şey gibi görünse de yönetimdeki arkadaşların ferdi gayretleri ile buralara gelindi. Yapılan iş küçümsenmeyecek kadar önemli. Bu arkadaşların spora verdikleri önemi ve Etispor’a sahip çıkma gayretlerini kimse inkar edemez. Bu davranışları ile arkadaşlar her türlü teşekkürü hak ettiler. Yönetimde olan arkadaşlardan olayı bizzat takip ettiğim kadarıyla bu insanların takım için ne fedakârlıklar yaptıklarını bilenler biliyor.

Pekâlâ, bu takım ne olacak?

Bu takıma sahip çıkmak tek kişinin omzunda taşıyamayacağı kadar ağır maddi külfet getiren bir iş. Bundan dolayı Seydişehir’de bu işi tek başına üstlenebilecek tek kurum var o da Ce-Ka firması. Şimdiye kadarki izlenimlerimiz Ce-Ka firmasının sporla alakası çok güçlü. Herkesin de bildiği gibi Rizespor’a her türlü desteği veren ve bizzat başkanı olan kendileri.

Bu ne demek? Rizespor’un yanında Eti SAS’a maddi açıdan sahip çıkmanın kıyaslanması bile mümkün değil. Bir şekilde bu meseleyi o insanlara birilerinin anlatması gerektiği kanısındayım.

Değilse Seydişehir’de başka bir kurumun sahiplenip işi götürmesi bana hayal geliyor.

İşte o zaman Sayın Kulüp Başkanı’nın söylemek istediği kaçınılmaz olacaktır.

Takdir sporseverlerin ve Seydişehirliler’in…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.