Ereğli sahipsiz mi?

Ereğli sahipsiz falan değil, her zaman söylüyorum. Herkes kafasına göre uygulama yapamaz. Yapacaksa da bunu Ereğli’de yapamaz. Ereğli İl olacak diyoruz. Hafta sonu yapılan Festivalde Bir Bakan, Bir Genel Başkan Yardımcısı, ondan fazla Milletvekili ağırladık. Kaç tane ilden büyük ilçeyiz diyoruz. Ama bazı alanlarımızda birileri cirit atıyor. Yine hep söylediğim bir konu Ereğli’nin sağlık konusu bakın Ereğli’de sağlık konusunda neler oluyor.

Ereğli’de kadın doğum bölümünde doktor ihtiyacımız varken doktorlarımız görevlendirme ile Konya’ya gönderiliyor. Buradaki olayı daha önce yazdım. Ama ne ilginç ki Konya’ya görevlendirilen doktorlarımız Ereğli’de özel muayenelerinde çalışıyor hatta yerel tvlere röportaj dahi verebiliyor. Bu olayı İl sağlık Müdürümüz araştıracaktı. Ereğli’den bu konu da ona şikâyetler gittiğini biliyorum. Şimdi görevlendirme ile Konya’ya giden doktorlarımızdan bir tanesinin görevlendirilmesi yarıda kesilecekmiş duyumunu alıyorum. Bunları duydukça üzülüyorum. İhtiyacınız yok niye Ereğli’den doktor görevlendiriyorsunuz. Görevlendirdiniz niye kısa kesiyorsunuz?

Buradaki olayı geçelim. Şimdi bir tablo yazacağım size ben anlayamadım. Anlayan varsa bana da anlatsın.

M. Emin Günan 2 nolu sağlık ocağından Devlet hastanesine,

Onur Neşeli 4 nolu sağlık ocağından Devlet hastanesine,

Erhan Uzun 1 nolu sağlık Ocağından 4 noluya,

Meltem Akman Devlet Hastanesinden 2 nolu sağlık ocağına,

Ergün Ünal 4 nolu sağlık Ocağından 500 evler sağlık ocağına,

Bayram Aldemir Karapınar’dan 2 nolu sağlık ocağına,

Ereğli Devlet Hastanesi acil servisinden Ali Altınok, Sezai Gönenç, Bülent Arazay ve Halil Koç ise Karapınar’a görevlendirme ile gönderiliyor.  Dr.Halil Koç aynı zamanda Ereğli acil servis sorumlusu, şimdi bu görevlendirmeden ben bir şey anlamadım. Burada amaç verimli çalışmayı artırmak için mi yer değiştirmeler görevlendirmeler ile yapıyor. Yoksa birileri gezdirilmek mi isteniyor. Sağlık ocağında doktor ihtiyacı varken başka yere görevlendiriliyor. Tekrar görevlendirme ile sağlık ocağına doktor gönderiliyor. Bayağı bir ilginç durum. Bakalım yetkililer ne diyor bu işe. Ama Ereğli sahipsiz değil bunu bilin.

BU KADAR DA OLMAZ

Bir telefon geldi. Telefonun ucundaki ses neredeyse isyan ediyordu. Biz sesimizi sizinle duyuruyoruz. n’olur kulak verin dedi. Arayan Ereğlili bir vatandaşımız (ismi bende saklı) şehir içi minibüsünde yolculuk ederken yaşadığı olayı anlattı.  bindiği aracının plakası ise 42 YM … Aslında açık açık yaz, yapılanlar yeter artık, dedi. Ama ben açık açık yazmayacağım. Olay şu Ereğli trafik ekipleri kontroller sırasında maliyenin vermiş olduğu listelerdeki araçları borçlarını ödemedikleri için bağlıyor. Pazartesi de piyango minibüsçülere vuruyor. Vatandaşımız bindiğim aracı bağladılar.  hemde 16 YTL borcu için, dediğinde bende koptum. Şimdi ülkeyi dolandıran Milyar dolarları götüren o kadar adam varken gariban minibüsçüden ne istediniz diye sormak hakkımız değil mi? 16 YTL için araba trafikten men ettirilir mi? bu kadar sahipsizlik olunmaz. Hükümetin bu konu da değişik açıklamaları var. Araçlar bağlanmayacak diye. Yolcu vatandaş diyor ki, bizde mağdur olduk. Minibüsçünün borcu borç olsa 16 YTL, yazık değil mi? insanlar bu kadar sıkılıyor. Bu Ereğli’den başka yerde yok. Lütfen birileri ilgilensin Ereğlililer neden eziliyor diye bana soruyor? Ben de yetkililere soruyorum; 16 YTL borcu olan vatandaşın arabasının bağlanması hak mı? Ayıp ama bu kadar da olmaz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum