Zulüm, kıyam ve bir adam…

Biz Gazze’ye gidemedik ama Filistin direnişinin önderlerinden, alçak İsrail’in ölüm listesinde bulunan Dr. Muhammed el Hindi ve arkadaşları bize kadar geldi…

Kendisinden önceki tüm liderlerin şehit edildiği bir mücadelenin önderi… Adete Rabbimizin Ahzap süresi 23. ayeti kerimesindeki sözü doğrulamak için yaşayan yiğitlerden… “Müminlerden öyle erler vardır ki Allah'a verdikleri sözü yerine getirdiler; kimi adağını ödedi (canını verdi), kimi de beklemektedir; (verdikleri sözü) hiçbir şekilde değiştirmediler.” ahzap süresi 23 …

Onu ağırlamak her ilçeye herkese nasip olmayacak bir duygu…

Seydişehir GönülBağı derneği ve Seydişehir umut gençliği tarafından organize edilen Şehitler gecesi programına böyle üst düzey bir konuğa karşı başta Seydişehir kaymakamı Tuncay Sonel ve Belediye Başkanı Abdulkadir Çat olmak üzere Seydişehir sivil toplum örgütleri ve Seydişehir halkı hak ettiği desteği salonu hınca hınç doldurarak verdi.

Programa konuşmacı olarak katılan Abdurahim Dilipak ile Muhammed El Hindi’nin konuşmaları birbirini tamamlar nitelik ve nicelikteydi…

Programdan önce zirve dinlenme tesislerinde yapılan basın toplantısında dr Muhammed El Hindiye sordum…

“Filistin halkı olarak Siyonizme karşı vermiş olduğunuz bu onurlu mücadelede başta Türkiye olmak üzere Müslüman halklardan ne tür bir destek bekliyorsunuz?”

Aldığım cevap mana yüklüydü…

“İsrail’in kendisini demokratik bir ülke olarak pazarlayan dünyanın en güçlü ordusuna sahip olmakla övünen bir ülke olarak kadın çocuk demeden masum sivilleri öldürüyor. İsrail bu ümmetin düşmanıdır. Cihadımız taşla başladı son model füzelerle devam ediyor. Mavi Marmara şehitleri Onlar bize ulaşmadı fakat aziz kanları onlardan önce ulaştı. Bir evde birden çok şehidi görmeniz mümkün. Ölüm ölümsüzlüğe giden yol olduktan sonra bunun bir önemi var mı? Filistin de Cihat sayesinde yeni bir tarih yazılıyor.

Filistin Ortadoğu halklarının ve Müslümanların daima pusulası olmuştur. Bu pusula bizim durumumuzu gösteren pusuladır. Filistin, hangi haldeyse Araplar, Müslümanlar ve Ortadoğu coğrafyası da aynı haldedir. Filistin iyiyse ümmet iyidir; Filistin parçalanıp bölünmüşse ümmet de parçalanıp bölünmüştür.
Kur’an-ı Kerim’de ayette buyrulduğu gibi; ”sizin ümmetiniz tek ümmettir. ”Sizi saptırmaya çalışan bölmeye çalışanlara karşı, onların oyunlarına karşı daima uyanık olun. Size ihtiyacımız var. Filistin sadece Filistinlilerin değil, bütün ümmetin, bütün Arap halklarının, bütün insanlık mücadelesi veren insanların dolayısıyla, Müslümanların birlik halinde Filistin’e destek vermesini istiyoruz, bizim mücadelemize sahip çıkmanızı istiyoruz. Cevabı beni fazlası ile tatmin etmişti. İslam ümmeti birlik ve beraberlik için insanlığın ortak düşmanı olan Siyonizme karşı mücadele etmeli kendisi edemiyorsa edenlere yardım etmeli..

Gazzeden ilçemize kadar gelen bizi onurlandıran değerli insan…

Sizin mücadeleniz bizim mücadelemiz siyonizme karşı mücadelenizi her zaman destekledik ve bundan sonrada desteklemeye hazırız…

İyi ki geldiniz…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.