Zulüm asla payidar olmadı

5 Şubat 1994 Sırp katiller Bosna Hersek’te soykırım uyguluyor. Medeniyetin kucağı olarak addedilen, güya medeni Avrupa’nın ortasındaki milletler güruhu olayı sadece seyretmekle yetiniyorlardı.

Ölüm haberlerinin ardı arkası kesilmiyordu…  Bitmek tükenmek bilmeyen katliamlar devam edip gidiyordu.  Ama bir tanesi vardı ki..! Pazar yerine atılan roket sonucu yüzlerce kadın çocuk yaşlı insan şehit edilmişti. Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı.

O dönemin bu en acımasız katliamına Seydişehir halkı da kayıtsız kalmamıştı. Seyitharun camiinin önünde bir ikindi namazına müteakip şehitler için gıyabi cenaze namazı kılan… Seydişehir Sırp katilleri kınamışlardı.

Yıl 1996…   Çeçenistan’ın efsane komutanlarından, Kafkas tarihine yeni bir altın sayfa açan Bir özgürlük lideri Bir kahraman Cahar Dudayev Rus katillerin alçakça ve kalleşçe saldırısı sonucu 21.04.1996 günü şehit edilmişti… Tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran bu şahadet haberine Seydişehir halkı yine sessiz kalmamıştı. Seyyitharun camisinin önünde toplanan halk büyük komutan Cahar Dudayev için gıyabi cenaze kıldı ve yapılan alçak saldırıya karşı tepki gösterdi…

1948 yılından beri mazlum insanlara zulmeden bir millet bir devlet var. Çocukluğumuzun gençliği bu lanet olası milletin katliamlarını dinleyerek geçti.

İçimden öyle öfke dolu ki sürekli bir şey yapamamanın ıstırabını yüreğimin derinliklerinde hissediyorum.

Tarihte hiç unutamadığım o acı görüntüleri hep bu zalimler yaşattı bana. Kucağında çocukla ne olur ateş etmeyin diye yalvaran bir babanın her şeyden habersiz çocuğunu dünyanın gözünün önünde ateş ederek şehit edilişinin şokunu üzerimden hala atamadım.

Gözleri görmeyen ve Boyundan aşağısı tutmayan felçli bir adama roketle saldıracak kadar alçak bir milletin o insana yaptığı o büyük insan Şeyh Ahmet Yasin’in şehit edilmesini asla unutamam…

Yıl 2008 sonu ve bu zalim millet yine zulümlerine devam ediyor tonlarca bomba atarak bir milleti yok edeceğini sanıyor

Tarihte hiç yok olmayacak hiç yenilmeyecek olduklarını zanneden nice devletler nice milletler yok olup gitmişlerdir.

Zalim milletlerin yok olması için belli bir ecel söz konusudur. Zâlim milletler, belli bir süre yaşarlar, sonra ecelleri gelir, yok olurlar.

Bir Devlet, Küfür İle Ayakta Durabilir Ama Zulümle asla ayakta Duramaz.

Siz zannediyor musunuz ki İsrail’in bu yaptıkları yanına kar kalacak.

Siz zannediyor musunuz ki İsrail yaptıkları onca zulümden sonra yıkılmayacak.

İsrail’in sonu yakındır,  hem de çok yakın… Son çırpınışlardır… Yaptıkları ile mazlum insanları beşikteki eşikteki çocukları bombalamıyor Kendini bombalıyor bunun farkında değil.

Bunun farkına vardığı gün sonunun geldiğini de görmüş olacak tarih bu görüntüleri unutmaz tarih bu şehitleri unutmaz.

Zulmedenler nasıl bir inkılâpla yıkılacaklarını göreceklerdir… Bu tüm zalimler için böyledir…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.