Zeytin Dalı'nda Kızılelma

Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm

Ben vatan için ölümü öldürürüm

Bin yılı aşkın bir zamandan beri, bu toprakları kanıyla sulamış bir milletiz. Tarihimiz kadim, kültürümüz sağlam, örfümüz bin süzekten geçmiş bir arılıkta, imanımız ise sarsılmaz. Barış zamanlarında bizleri görenler belki istedikleri gibi yorumlar yapabilir, ama savaş anında asla istemeyecekleri bir milleti karşılarında bulurlar. Vatanın bir karış toprağı için, bayrağın özgürce dalgalanması için, ezanın beş vakit minarelerden duyulması için, gözümüzü kırpmadan canımızı veririz. 

Bizim Kızılelma'mız atımızın gittiği her yerdir. Ve biz atımızı zulme karşı süreriz. Zulmün olduğu her yerde gönlümüz kanar, gözümüz yaşarır, içimiz burkulur. Huzuru yalnızca kendimiz için istemeyiz. Huzur, bizim için dünyanın huzurudur. Gariplerin, mazlumların, mağdurların huzurudur. Kimsenin toprağında gözümüz yoktur, kimsenin malında mülkünde, ırzında, namusunda gözümüz yoktur. Ama herkes kendi vatanında hür olsun, özgür olsun ve her türlü zulümden beri olsun isteriz. 

Bizim tarih sayfasından çekildiğimiz günden bu yana şu dünyanın haline bir bakın. Sömürü, işgal ve onursuzca tecavüz sanki güçlülerin hakkıymış gibi bütün aleme kan kusturuluyor. Afrika devletleri sömürülmekten başını kaldıramazken, Arap ülkeleri gönüllü bir kölelik peşinde koşuyorlar. Arabın petrolü, Amerikan dolarıyla satılıyor,  Arabın parası Amerikan bankalarında tutuluyor. Kendi dindaşlarını, kendi soydaşlarını öldürmek için yine onlardan silah satın alıyorlar. Buna benzer birçok bozuk düzen dünya sahnesinde yerini almış durumda. Artık bu çivisi çıkmış dünyaya yeni bir düzen getirmenin zamanı geldi de geçiyor bile. 

Bu Zeytin dalı harekatı inşallah devin uyanışını yedi düvele göstermek için bir ilk adım olur. Zaman birlik olma zamanıdır. Elinden hiçbir şey gelmeyenin hiç değilse cepheye dua göndermesi zamanıdır.  Zaman vatan için ölmek, vatan için nefes almak zamanıdır. Seferimizi yerine getirerek zaferimizi Allah'a ısmarlama zamanıdır. İnanıyorsanız, üstünsünüz diyen Rabbim, eminim ki o güzel günleri bu millete nasip edecektir. Yeter ki imanımızı amelimizle ispat edelim.

İşte Afrin'de her türlü  silahı ürettiğimizi ve nasıl kullandığımızı bütün dünyaya gösteriyoruz. Teknoloji budur. Yoksa bilgisayar oyunları, telefon eğlentileri, son model otomobiller değil. Medeniyet, düşmanının silahıyla silahlanmaktır. Medeniyet, gittiğin yere, avcının bıçağıyla değil, doktorun neşteriyle gitmektir. Medeniyet çoluk çocuğun, kadının kızın, yaşlının sakatın başına evlerini yıkmak değil, o yıkanların başına gökkubbeyi indirmektir. Medeniyet çirkinlik saçmak değil,  güzellik ithal etmektir. İşte bu Zeytin dalı harekatı tam da budur. Afrin'in bahçelerindeki zeytin ağaçlarının dallarında Kızılelmalar baş gösteriyor. İnşallah yarının sabahında kızıl tan, utançtan değil Mehmetçiğin tatlı yorgunluğunun yanaklarında belirmesinden doğacak.

Yarınlar korkakların değil, cesaret gösterenlerindir. Sabrettik, olur bazen dedik, burda bırakırlar dedik, sonunda sınırımıza kadar geldiler. Ama biz bıçak kemiğe dayanınca neler yaparız, tarihi olanlar dedelerine, köksüzler de tarih kitaplarına baksınlar. Kut'ül Amare'yi, Plevne'yi, Çanakkale'yi bir daha okusunlar. Akdeniz'e göl diyen dedelerimiz vardı bizim, gerekirse evladımıza da, ahvadımıza da söyletiriz bunu.

Her ne kadar bir savaş yazısı gibi olsa da tıpkı ordumuzun Zeytin dalı harekatı gibi bir barış yazıdır bu, anlayana... Sevgiyle kalın.

İNMEZ BU BAYRAK

Güneşin içinde çerağ misali

Dalga dalga parlar, sönmez bu bayrak

Almış da eline yürür ahali

Zafere ermeden dönmez bu bayrak

 

Yürek yürek vurur gönderde içler

Cephede kazanır cenneti gençler

Çıksın karşısına o büyük güçler

Çekilmez mevziye, sinmez bu bayrak

 

Ezanla beş vakit doğar bu yerde

Ölümsüz ömrünü gün gün sürer de

Mücerret bir aşkla minarelerde

Ses olur, ün olur, dinmez bu bayrak

 

Suriye değiliz, Irak değiliz

Kan akar nehrimiz, kurak değiliz

Kafir kilerinde erzak değiliz

Taştan serttir özü, yenmez bu bayrak

 

Hakk'tan emanettir dala yaprağa

Gence ihtiyara, kıza kısrağa

Bütün canlar düşse bir bir toprağa

Göklerin bağrından inmez bu bayrak

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.