Yolun sonu görünüyor!

“Azrail’in gelir kendi

Ne ağa der ne efendi

Sayılı günler tükendi

Yolun sonu görünüyor”

 

Türk Halk müziğimizin usta yorumcularından Musa Eroğlu’nun seslendirdiği bu türkümüz, seçimlere 3 gün kala iyi bir başlık olur diye düşündüm. 

Pazar günü sandığa gidecek seçmen kararını verdi. Ne ağa diyecek ne efendi gerekeni yapacak. Hem de kendi adına yapacak. Bu seçimlerde Ereğli’de nabız tutmak hiçte kolay olmadı. İmkân olsaydı da Ereğli’nin tüm adaylarını meclise gönderseydik. Buna imkân yok görünüyor. Meclise en yakın aday Abdullah Çetinkaya gözüküyor. Bir milletvekilinin olması milletvekilsizlikten iyidir. CHP Ereğli’den Kenan Akpınar’ı aday göstermemenin sıkıntısını yaşayacak gibi görünüyor.

Ereğlili seçmenlerle değişik platformlarda bir araya geldim. Her kesimden yüzlerce kişiyle son iki ay içinde seçimleri değerlendirdim. İşte “yolun sonu göründü” vatandaş son sözü söyleyecek. Ak Parti diyen seçmenlerin söylediklerinden birkaç tanesini yazacağım. Seçmen neden AK Parti Diyor;

İstikrar için,

Türk parasının değer kazanması uluslar arası ilişkilerde itibar görmesi

Dolar ve euro’dan vatandaşın kurtulması

Yapılan yolların devamı için

Sağlık alanında yapılan hizmetler için

Özürlü çocukların okutulması, ailelerine onlara baktığı için maaş bağlanması, ücretsiz ders kitaplarının verilmesi.

Bankalardan aldığım krediyi rahatlıkla ödemek için…

Seçmen neden MHP diyor;

Meclise bağımsız geleceklere kafa tutsun,

Terör olaylarının durdurulmasında etken olsun,

Seçmen neden CHP Diyor;

Laikliğin korunması için

Mecliste bir muhalefet bulunsun diye

Seçim öncesi görüştüğümüz vatandaşlar bunları diyor. Ve son söz sandıkta söylenecek. Bu seçimler Türkiye için hayırlı olsun… Seçimler Konya için hayırlı olsun… Ereğli’miz için hayırlı osun…

Üç aylar ve kandilleriniz mübarek olsun…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.