Yerel seçimler ve bayanlar

Yerel seçimler bayanlardan sorulacak mı?

 

5 Aralık Türk kadınının seçme ve seçilme hakkının verilişinin 73. yıldönümüydü. Ereğlili hanımların bu günden haberi yoktu. Elimize bir mikrofon alıp sokağa çıksak günün anlamını sorduğum hiç hanımdan sorumun cevabını alacağımı tahmin etmiyorum.

Ereğlili hanımlar seçmede çok maharetli de seçilme konusunda değiller. Ereğli’de maalesef bayan aday sıkıntısı yaşanmaktadır. Bakalım belediye seçimlerinde benim beklediğim bayanlar aday olacaklar mı?

Yerel seçimlerde Ereğli Belediye başkanlığına ciddi bir bayan adayla girilecekmiş kulislerde konuşulan ama adı sır gibi saklanıyor. “Ser veriyorlar sır vermiyorlar” deyimi bayan aday için geçerli bir deyim. Seçme seçilme yıldönümünü bahane edip çok derinlere daldım ama bir şey çıkaramadım. Zamanı gelince diyorlar.

Aday çokluğu bir zenginlik olacak Ereğli için hayırlısı olsun bakalım.

KÖKSAL BEY HAKLI

Adese AVM yapılacağı yer için bana mail atan ve telefonla ayarak düzeltme yapmamı istedi.

Kule ve Parkın büyük kısmı Adese’ye satılan arsanın içinde kalıyormuş. Fakat Albayraklar’ın, kulenin Ticaret alanından çıkarılıp Fabrika alanına dahil edilmesi için müracaatta bulunduğunu öğrendim. Kulenin ticaret alanı olmayacağı belirtildi. Diğer bir husus Köksal Bey’in belirttiği gibi Bahçelievler Parkının büyük kısmı Ticaret alanı içinde kalıyormuş. Burasının bozulup bozulmayacağını şu için bende bilmiyorum. Bunu Adese projesini çıkarınca göreceğiz.

İLÇE SPOR MÜDÜRÜNE TEŞEKKÜR

Ereğli İlçe Spor Müdürü Bülent Özgüven’e çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Göreve başladığı günden itibaren gayretli çalışmasıyla dikkatleri üzerine çekti. İl Spor Gençlik Müdürümüz Muhittin Yıldız Bey “Bülent Bey Ereğli için büyük bir şans” dedi. İl Müdürlüğü ve Ereğli’deki kurumlarla diyalog içinde çalışması başarıyı getirdi.

Kapalı spor salonu önüne yapılan yani spor tesisiyle Ereğlili gençler spora doyacak Bu konudaki gayretinden dolayı İl gençlik spor Müdürü Muhittin Yıldız’a, Belediye Başkanımız Ahmet Özdoğan’a ve Bülent Özgüven’e Ereğlili gençler adına ben teşekkür ediyorum.  Aydan hanıma ve belediye başkan Yardımcımız Yaşar Palalı’ya da teşekkür edeyim onlarında emeği çok.

Hem kapalı spor salonunda hem de stadyumda yapılan çalışmalara destek verilmesi gerekir. Bülent Hocam her iki alanında koltuklarını değiştirmek için gayret ediyor. İnşallah başarılı olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.