Yeni nesil kimin eseri?

İlçe gündeminden Türkiye gündemine doğru ne var, ne yok, neler olup bitiyor, bir uzanalım  dedik. Bu nedenle çoktan beri gündemimde olan ancak bir türlü yazamadığım bir konuyu  işlemek istedim.

Bilirsiniz, suni gündemler oluşturulur ya da günlerce tartışılacak olaylar yaşanır ve  birileri tarafından birileri  hep suçlu ilan edilir. Bazı anekdotlarla ucundan kıyısından bir dalalım cürmümüzce…

Olaylar birbirini takip ederken yapılan açıklamalar ve yorumlarda; birileri hep suçlanan birileri de hep suçlayan tarafında oluyor, anlamakta zorluk çekiyorum. Mesela Malatya’da yaşanan olaydan sonra  hemen birilerinin çıkıp, sebep sonuç ilişkisinden hareketle bu ülkenin ekseriyetini zan altında bırakacak şekilde suçlaması, garipsenecek bir durum değil mi?

Misyonerlikten rahatsız olanların başında bu ülkede İslam’ın adını irtica koyarak onu birinci tehdit ilan edenler değil mi?

Ne garip… Hem garip hem de acınacak bir durum…

Bu ülkede Kuran okuma yaşına sınırlama getirenler kimler?

Bu ülkede vakıfların derneklerin yaptığı çalışmalara irtica diyerek kapılarına kilit vuranlar kimler? Bu ülkede yeşil sermaye diyerek paraya kendince renk verirken; elvan çeşit para deryasında yüzenler kimler? Bu ülkede başörtülü öğrencileri sokaklara atanlar kim? 

Bu ülkede kat sayı işkencesini çıkarıp da imam hatip okullarını kapatanlar kim? Sayı saymayı abaküste yapanlar değil mi? 

Pekala Malatya’da  çıkan misyonerlik faaliyetlerine ne demeli… Neresinden bakarsanız bakın çok acı bir durum… Bir tarafta  misyonerlik faaliyetlerine  kurban gitmiş bir gençlik..

Diğer taraftan vahşeti gerçekleştiren gençlik… Vahşice insan öldürecek kadar canileşen  gençliğe mi yanarsın, yoksa din değiştiren çocuklarımıza mı? 

Şu Hıristiyan olan gençlere ne demeli? Bu, itiraf  edelim adeta savaş açılan,  dini eğitimden yoksun bırakılan toplumun ve onların şakşakçılarını eseri değil mi?

Ne kadar övünseler azdır… Sokaklarda cirit atan çeteler kimin eseri acaba?

Bu ülkede insanlar birbirini doğruyor… Fidan gibi gençler sokak çetelerine kurban veriliyor… Aldıkları uyuşturucunun etkisiyle psikopat güdülerini sokaktaki masum gençler üzerine boşaltanlar, hangi anlayışın ve hangi değerlerden yoksun oluşun eseri acaba?

Bu bayramın gündemi ben olacağım diyerek hiçbir günahı, hiçbir suçu olmayan insanlara rast gele kurşun sıkanlar kimler?

Cebindeki üç kuruş harçlığını vermediği bu ülkenin insanına  kurşun sıkıp trenden atanlar kim? Yol vermedin diye gencecik insanı denize atan hangi mantığın ürünü?

Güya eğlenmek adına sağa sola ateş açarak masum insanların ocağını söndürenler kimler?

Bu tür örnekler daha da çoğaltılabilir…

Netice itibarı ile….  Bu ülkede İslam dinini irtica olarak tarif edip de; her fırsatta bu milleti maneviyatından dininden uzaklaştırıp, hiçbir ideali, hiçbir düşüncesi  olmayan  bir nesil yetiştirmeyi isteyenler değil mi?

Ne zaman aslımıza dönüp aslımıza denk nesiller yetiştireceğiz?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.