Üçgöz Oylum

Bugün köşemi sevgili Halil Yılmaz kardeşime ayırmaya karar verdim. Halil kardeşim ile olan dostluğumuzun hızla ilerlemesiyle bugün abi kardeş kadar birbirimizi seviyoruz. Ben Halil’i öyle seviyorum.

Halil yaptığın işin en iyisini yapmak için mücadele veren genç bir iş adamı, girişimci, idealist, güler yüzlü, işinin hakkını veren bir kişilik. Oylum Pastanesi’ni Ereğli’de bir marka haline getiren Halil ve Ramazan Yılmaz Kardeşler, Önce “Rakibimiz Anneniz” diyerek Anneler yaptıklarına yakın bir damak tadını sunma gayreti içine girdiler ki; bu zorlu bir etaptı, bunu başardılar. Ereğli insanı Oylum Pastanesindeki kaliteli ürünleri, hijyenik ve güler yüzlü hizmeti gördü.

Bunun üzerine Halil Kardeşim ne yaptı? Ereğli halkı, bu güzel insanlar daha iyisine layık dedi. Konya’da bulunan Asya lahmacun’u örnek aldı. Asya Lahmacun dayılarına ait bir işletme idi. Ramazan kardeşim oranın her şeyini biliyordu. İki kardeş kafa kafaya verip, “Aynı kalitede bir işyerini Ereğli’ye kazandıralım” dediler.

Önce dükkân yerini satın aldılar, sonra da Oylum Pastanesi’nin efsanesini devam ettirecek bu günkü pastaneyi Ereğli halkının hizmetine sundular. Pastanenin dizaynından çalışanların tecrübesi ve kalitesine kadar her şey dört dörtlük düşünülmüştü. Ereğli adres gösterilecek bir mekâna daha kavuştu. Açılışı muhteşemdi. 10 bin kişilik pasta, börek ve meyve suyu Ereğli halkına ikram edildi. İzdiham yaşandı. Her şeye rağmen yeni mekân gözde mekânların içinde aday olmaya namzet bir yer olduğunu ilk günden gösterdi. Bir başka gerçek ise ustasından tutunda Ereğli’de yapılabilen tüm malzemeler Ereğli’den alındı. Ereğli’nin parası mümkün olduğunca dışarıya çıkarılmamaya çalışıldı. Bundan dolayı da her iki kardeşi tebrik ediyorum.

Yeni Mekânlarının Ereğli’ye hayırlı olmasını ve Yılmaz Kardeşlere de bol kazanç getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.  Oylum Pastanesinin personelin ilgisi alakası ve işini severek yapması da ayrı bir güzellik, onlarda bu işletmenin büyümesine katkı veriyorlar. Onları da tebrik ediyorum ben.

BİNGÖL’E ATILAN KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Milli Eğitim Bakanlığının “kardeş okul” projesi çerçevesinde Ereğli Şahika Koleji Bingöl Çobantaşı İ.Ö.O ile kardeş okul oldu. İlk ziyaret Şahika Kolejinden geldi. Çobantaşı İ.Ö.O da karşılık verdi. Sabahın ilk saatlerinden Ereğli’den gidene kadar misafir heyetle beraberdim. Bu ne güzel samimiyet, bu ne güzel bir kardeşlik köprüsü bunu çok daha iyi anladım. Bingöl’den gelen öğrenciler o kadar saf samimi duygular içindeydiler ki; “bu gün bitmesin gazeteci abi” demeleri kulaklarımdan gitmiyor. Akşam Hazırlanan Muhteşem Programda her şey güzeldi. Tiryaki FM sahibi güzel insan Muhammet Sütçü enfes sunumu ve vurguları herkesi duygulandırdı. Hele Zeynep Köncü isimli kızımızın okuduğu kardeşlik şiiri her şeyi daha iyi özetliyordu. Dernek Başkanı biz Anadolu’dan gelmedik. “Biz Anadolu’yuz” seslenişi salondaki coşkuyu artırdı. Hele ki; Muhammed Sütçü’nün enfes bir tespiti vardı. “Hakkari’ye gittik, kardeşlik götürmeye, dönünce anladık ki biz kardeşliği onlardan öğrenip gelmişiz” işte Anadolu insanının yeniden kaynaşması bu olsa gerek. Teşekkürler Şahika, Teşekkürler Çobantaşı…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum