Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Üç başlıkta Konyaspor analizi

Yazılacak şeyler az ancak önemli. Bugün üç başlığımız var: Son yapılan transferler. Aykut Kocaman - Hasan Kabze ilişkisi ve Ahmet Şan’ın Paralel Yapı soruşturmasında verdiği ifade.

MARİCA İTİRAFI

Transferler yavaş olsa da bence olumlu bir seyir izliyor. Ön plana çıkan isimler; Traore, Sisokko, Meha ve Serkan Kırıntılı. Dört isim de takımda ilk on birde oynaması için alındı. Meha konusunda belirsizlik olsa da bu oyuncular isabetli transferler diyebiliriz. Tabi sakat değillerse.

Bunu özellikle Traore için söylüyorum. Tolunay Kafkas’ın Kayserispor yönetiminin alma girişimini “bu oyuncuyu Karabük’ten tanıyorum. Müzmin sakat” dediği iddia ediliyor. Konyaspor Yöneticisi Ömer Korkmaz da, bir yandan taraftarı rahatlatmaya çalışırken bir yandan da ciddi bir itiraf da bulunuyor.

Sözleri şöyle: Oyuncu hastanede kontrollerden geçti. Daha önce yaşanan Marica konusundan bizler de etkileniyoruz. Önerdiğimiz kontratın ciddi bir kısmında maç başı ödemeler etkili oldu”. İnşallah sakat çıkmaz. Neyse ki kiralık alınmış. Uzun sözleşme yapılsa bu dedikodular beynimi yerdi.

KOCAMAN’IN KABZEYE SÖYLEDİKLERİ

Geçen haftaya damgasını vuran bir başka açıklama ise Aykut Kocaman’ın Hasan Kabze’nin gönderilmesinden haberi olmadığı şeklindeydi. Kocaman’ın açıklaması iki anlama geliyor. Ya oyuncunun gönlü olsun ve kendisiyle arası bozulmasın diye bunu söyledi. Ya da gerçekten yönetim Hoca’nın itiraz edeceğini düşünerek Kabze’yi kaşla göz arasında gönderdi. Murat Erdoğan’ın gönderttiği iddiası basit geliyor. Çünkü Erdoğan’ı Konyaspor’a getirenin Aykut Hoca olduğu söyleniyor. Bu durumda eski öğrencisi böyle büyük bir riski alamaz. İlk ihtimal de Kocaman’ın karakterine yakışmaz. Geriye yönetimin katakulli yaptığı ihtimali kalıyor. Yorum sizin.

ŞAN’IN “PARALEL” İFADESİ

Ve son olarak Başkan Ahmet Şan’ın hafta içinde basına sızan ifadesi. Paralel Yapı soruşturması kapsamında aranan Eski Emniyet Müdürü Salih Tuzcu’nun Konyaspor yönetim kurulu listesinden isim çıkardığı ve kendine yakın isimleri aldırdığı iddiasıyla ilgili ayrıntıları medyada ilk kez ben yayınladım. Eski Başkan Bahattin Karapınar yapılan baskıyı stratejik bir dille ifade ediyor ancak Ahmet Şan, soruşturmayla ilgili olmayan ayrıntıları anlatarak bence kendisini sıkıntıya sokmuş. Kendisiyle görüştük ve her zamanki gibi bana o sakin üslubuyla “sitemlerini” iletti. Verdiği ifadenin Salih Tuzcu’nun her dediğini yaptığı izlenimi uyandırdığını söylediğime kızmış. Yanında avukatı olmadan ifade verdiğini söyleyince ve basına sızacağını bilmiyordum deyince sustum.   

 

Önceki ve Sonraki Yazılar