Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Transfer yalanlarına inanmayın

Yine bir transfer dönemi tüm hızıyla, yalanlarıyla, manipülasyonlarıyla devam ediyor.  Kulüpler taraftarı oyalamak için, menajerler futbolcusunun piyasasını yükseltmek için transfer yalanlarını uydururken taraftarlar da maç olmayan dönemde kendini tatmin etmek bu yalanlara inanıyor ve yayılmasına müsaade ediyor.

Torku Konyaspor da bu kirli transfer havuzunun içinde yüzmekten tabi ki kaçamaz. Önce Aykut Kocaman Fenerbahçe’ye gidecek yalanı uyduruldu sonra da Webo ve Selçuk Şahin’i satmaya çalıştılar. Bunu yapan da koca koca, yüz binlerce tirajı olan spor gazeteleri.

Menajerler Konya’da tanınan gazetecilerden olduğum için bana da ulaşıyor. Onlarca isim veriyorlar. Konyaspor’a teklif ettiklerini belirterek yazmamı arzu ediyorlar. Yazmıyorum. Çünkü burası tam bir pazar. Pazarda gezerken onlarca satıcı “abi buyur” der ama siz sadece bir kaçından alışveriş yaparsınız. Konyaspor, bağıran satıcıya kafasını çevirip baktı diye insanları kandırmaya, ne olduğu belirsiz oyunculara prim yaptırmaya gazetecinin hakkı yoktur. Bazı genç meslektaşlarımız menajerin yöneticiye mesajla ismini bildirdiği futbolcuyu, mal bulmuş gibi atlayıp hemen yazıyor. Tabi yalanlanınca da ortada kalıyorlar. Tabi tecrübe kazanmaları şart. Bu yüzden transferler konusunda yöneticilerin açıklamalarını esas almak gerekiyor. Onların yönlendirmelerini de fark ederek okuyucuya ulaştırmaya çalışıyorum. Ve özellikle rica ediyorum bu yalan haberleri de sosyal medyadan bana sorup durmayın.

TRANSFERDE GİZLİLİK

Torku Konyaspor Yönetimi transferde gizliliğe bu sezon fazlasıyla önem veriyorlar. Eskiden üç kişilik transfer komitesinin kendi arasında konuştuğunu, bırakın gazeteciyi, taraftarlar bile birkaç saat içinde öğrenirdi. Geçen yıl bu konuda Selçuk Aksoy hayli mesafe kat etti. Birçok transferi, ben, son anda güçlükle öğrendim. Marica transferi ve menajer ilişkileriyle ilgili yazdığım yazılardan dolayı bilgi almam daha da zorlaştı ama zaten alınacak oyuncuların Konya’ya gelmeden önce ismini neredeyse kimse duymuyor. Taraftar bize kızıyor ama olsun. Eğer Konyaspor zarar görecekse yazmayız, olur biter.

MEHMET YILDIRIM YUVADA

Mehmet Yıldırım Konya futbolunun yetiştirdiği en değerli birkaç futbolcudan biridir. 2005 yılında Aykut Hoca ile çalıştığı dönemde ve daha önce alt yapıda önemli işler yaptı. Şehirle ilişkileri iyidir ve samimidir. Zaman zaman kendine zarar verdiği için kızdığım olmuştur ama yeniden Aykut Kocaman’ın yardımcısı olmasına çok sevindim. Bu kez inşallah uzun soluklu çalışır. Konya’dan bir ismin teknik heyette, hocanın a takımında olmasına herkes sevinmeli. Hayırlı olsun Mehmet Hoca.       

 

Önceki ve Sonraki Yazılar