Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Transfer operasyonu tamamdır

Yazdığım son iki yazıda transfer çalışmalarının bir yerlerinde eksiklik olduğunu, doyurucu transferler yapılmadığını belirtmiştim. Ayrıca bütçede kesintiye gidilmesiyle ilgili de aklımızdaki soru işaretlerini söylemiştik. Bu konularda halen endişelerim var. Ama yeterince ayrıntılı anlatmıştık sorun olabilecek konuları.

 

Şimdi  Konyaspor’un transfer operasyonundan bahsetmek gerek.  ”Operasyon” diyorum çünkü Aleks Yordanov’un alınmasıyla Yeşil Beyazlı kulübün transfer saçmalıkları bir anda transfer operasyonuna dönüştü. Teknik direktörle anlaşmadan Almanya’da futbolcu seçmesi yapılırsa, menejerlerin önerdiği tüm futbolcuları denemeye alırsan, teknik patron da gelir “ben böyle transfer sistemini tasvip etmiyorum” derse yapılanlar saçma olur. Kimse saçmalık yazdım diye kızmasın.

 

“Aleks Yordanov alınınca ne değişti?” diyebilirsiniz. Çok şey değişti bence. Öncelikle Konyaspor yönetimi büyük bir kitleye hitap ettiğinin farkına vardı. Yeni sezon öncesi aç olan kitleyi doyurmak onların en asli görevi. Taraftarın da doyurucu transferler görmek en büyük hakkı. Takdire şayan bir iş yapan, Yordanov’u kadroya dahil eden yönetim, transfer operasyonunu bence tamamlamıştır. Haklı olarak homurdandığımız konuların dışında kadro zenginliğine bakacak olursak, geçen yıl başımıza dert olan Murat Hacıoğlu’nun ardından Yordanov transferi taşı gediğine koymak gibi oldu. Çünkü giden yok. Murat, Eray, Tayfun Seven, Kaleci Haluk gitti. Ne güzel temizlik. El Saka konusunda aynı şeyi söyleyemem. Onu oynatabilirsen dünyanın en iyi savunma oyuncularından birine sahipsin demektir. Ama oynatamazsan verdiğin para içine batar.

 

Bakın şimdi kadroya. Kalede Özden. Defansta; Yasin, Ümit Bozkurt, Ömer, Erhan Albayrak. Orta alanda; Kais, Batista, Zafer Demir, Yordanov. Forvette; Okan Yılmaz  ve Ufuk.

 

Brezilyalı Da Silva da kendisine bu kadroda yer bulabilir. Yedekleri şimdilik hiç düşünmeyin. Bu on bir de beni düşündüren tek isim var o da Okan Yılmaz. Operasyon tamam. Kafanız rahat olsun.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar