Torunoğlu ve Akbel doğalgazlandı

Torunoğlu ve Akbel Mandıra doğalgazlandı

 

Yeni yılda ilkyazımızla merhaba…

2007 yılının başta Ereğli olmak üzere tüm memleketime huzur ve mutluluk getirmesini dilerim. Geçen yıl yapılamayan ama bu yıl için hedeflerin hepsinin olması ise en büyük dileğimiz. 2007 yılının işlerini 2008 yılına ertelemeden…

Böyle bir girişten sonra bayramda neler yaptıklarımı yazacak değilim. Ama mutlaka yazmam gereken Ereğli adına çok sevindirici iki olay oldu. Bayramın ikinci günü 2007 ilk gününde Netgaz iki güzide mandıramıza doğalgaz verdi. Akbel ve Torunoğlu…

Bir telefon geldi. Netgaz firmasının çalışkan Ereğli İşletme Müdürü Osman Ersöz’den “Bugün öğlen Akbel Ve Torunoğlu mandıraya gaz verme törenlerimiz var, gelir misin?” “Ne demek gelir misin, tabii ki gelirim” diye cevap verdim.

Osman Bey, törene Netgaz İcra Kurulu Üyesi Yılmaz Altınsoy ve Netgaz Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım Beylerin de katılacağını söylediğinde şaşırmadım desem yalan olur. Hani biz biliriz ki, büyük adamlar bayram günlerinde ve özellikle yeni yılın ilk gününde özel yerlerde tatilde olurlar.

Ereğlili olan Yılmaz Bey ve Ereğli ile özel bağları olan Ali İhsan Bey bu tanımlamanın dışında Ereğli’ye hizmet vermenin onuru ile törenlere katıldılar. Doğalgazın Ereğli’de bu kadar hızlı yaygınlaşmasında başta Nusret Argun Bey olmak üzere en büyük pay Yılmaz ve Ali İhsan Beyler’ndir. Belediye başkanımız Ahmet Özdoğan’ın da. Siz buna ister memleketlerine yatırım deyin, ister para kazanma deyin, ne olursa olsun doğalgazı Ereğli’ye getirmek için gösterdikleri emeklerini görmezden gelemeyiz. Hele ki yeni yılın ilk günü gaz verme töreni bana çok anlamlı geldi.

Akbel Mandıra’daki ilk törende Mustafa Akbel’in “Geç kaldığımıza inandığımız bir hizmeti almanın güzelliğini yaşıyoruz” sözleri hafızalarımızda yerini aldı. Ereğli’de faaliyet gösteren büyük işletmeler çevre dostu olarak bilinen doğalgaza daha erken geçmeleri gerektiğini düşünüyorlardı. Geç kalmış sayılmazlar diyorum. Akbel Mandıra’ya hayırlı olsun. İkinci tören ise Torunoğlu Mandıra’da idi. Torunoğlu Ereğli’de en büyük marka olma yolunda gerçekten emin adımlarla ilerliyor. Bunda elbette Cemal abinin emeği çok büyük. Torunoğlu Türkiye markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Gaz açma töreninden önce sohbet etme imkânı bulduğum Cemal Abiye mandıra önündeki gerçek ebatlardaki inek maketinin çok iyi bir düşünce olduğunu söyledim. Otobüslerin ve Konya Adana karayolunda yolculuk edenlerin burada durarak hem dinlendiklerini hem de alışveriş yaptıklarına bizzat şahit olduğumu söylediğim de, “Günde kaç arabanın durduğunu sayamıyoruz. İşin başka güzel bir yanı ise tavsiye üzerine durduklarını söylemeleri” deyiverdi. Demek ki yolculuk edenlerin özellikle Torunoğlu’na mutlaka uğramaları isteniyordu. İşte bu Ereğli adına bambaşka bir güzellikti. Yılmaz Bey, Ali İhsan Bey, Cemal bey ve Rahmi Bey’in kestikleri kurdele ile Torunoğlu Mandıra da doğalgazlandı. Yılmaz Bey “Ereğli Şeker Fabrikası’nın doğalgaza geçmesiyle Ereğli büyük bir gelişme gösterecek” dedi. Yeni yılın ilk bayramın ikinci gününde iki büyük açılışa imza atanları tebrik ediyorum.

***

Allah’tan bir mani gelmezse önümüzdeki hafta büyük bir yolsuzluk dosyasını açacağız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.