Tehdit Alıyoruz

“Tehdit alıyoruz.” Bu ifadeler Ereğli Kiraz Üreticileri Birliği Başkanı Ali Kara’ya ait. Ali Kara, En Güzel Kiraz Yarışması’nda yaptığı konuşmada “Fncancı katırlarını ürküttük ki tehdit telefonları almaya başladık” dedi. Birlik bünyesinde bu yıl kiraz alımı yapmaya başladıklarını bununda piyasadaki fiyat dengesini sağladığını söyledi. Bu anlamda Ereğli’nin ileri gelenlerinden destek beklediklerini söyledi.

Şimdi Ali Kara’nın yaptığı konuşmadan sonra yetkili birimler herhalde gerekli işlemlere başlamışlardır. Ereğli Kiraz Üreteciler Birliğini tehdit eden kimlerse, bunun için gereken her şey yapılmalıdır. Burası dağ başı falan değil. Bu konu da öncelikle İlçe Emniyet Müdürlüğü, Vergi dairesi Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, Ticaret Odası, Ziraat Odası gereken girişimleri yapmalıdır diye düşünüyorum.

İlla birileri üreticiyi sömürerek para kazanacak diye kimse buna göz yummamalıdır. Tehdit edenler ise ettikleriyle kalmamalıdır. Sayın savcılarımız da Birlik Başkanının bu konuşmasını ihbar kabul etmeli ve gerekeni yapmalıdır.

Birileri çıkıp biz yaparız “olur” ile kalmamalıdır.

EREĞLİ’DE TRAFİK DENETİMLERİNDEN VATANDAŞLAR DERTLİ

Ereğli Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri denetimlerine devam ediyorlar. Ereğli’nin güvenli bir şehir olmasında elbette bu denetimlerin yararı büyük. Ama son günlerde Ereğlililer, yapılan denetimlerde yazılan ağır para cezalarından dolayı sıkıntı çekiyorlar. Evinden işine işinden evine gidip gelen tek sermayesi olan motosikletlerinin elinden alındığını gibi çok ağır cezaların yazıldığı bunun altından kalkılmasının mümkün olmadığını ifade ediyorlar.

Ereğli emniyetinin şehir içinde çakallık yapanlarla işinde gücünde olan insanları ayırması gerektiğini söyleyen Ereğlililer, Odun deposu motosiklet hurdalığına döndü diye sitem ediyorlar.

Emniyet yetkilileri ise kendilerinin kanunları uyguladıklarını söylüyorlar amaçlarının Ereğli halkına işkence çektirmek, ceza yazmak olmadığını ama kanun ne diyorsa onu yaptıklarını ifade ediyorlar.

Yaz günlerinde işinde gücünde olan insanların sıkıntı çekmemesi için aileler ehliyeti olmayan, motorlar üzerinde değişiklik yapan çocuklarına müsaade etmesinler. Ereğli sahipsiz bir memleket gibi gözükebilir ama sahipsiz değildir. Ekonomik kriz kapıda insanlar evlerine ekmek götürmenin derdindeler. Birde bu kadar büyük cezalarla hayatlarını daha çok karartmamak gerekir.

Ereğlililer kendi pencerelerinden trafik ekipleri de kendi pencerelerinden olaya baktıklarında haklı gözüküyorlar. Biraz müsamahalı davranılabilir mi? bilemem. Ben bana gelenleri köşemde dile getiriyorum.

Havalar iyice ısındı. Vatandaşın parasızlıktan nevri döndü zaten.

MİLLİLER BU GÜN YİNE KALP DURDURMAYA DEVAM EDECEK GİBİ

Bu milliler ülkede hatta dünya da kalp hastası bırakmayacaklar. Almanya karşısında yine ortaya koyacakları futbol ve alacakları skorla kalp durdurmaya devam edecekler. onun için milli maçı lütfen kalp hastası olanlar doktor kontrolünde izlesinler diyerek Takımımıza başarılar dileyelim. Yolunuz açık olsun…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.