Şom ağızlıyım işte, yetkililer göreve

Şom ağızlıyım işte, yetkililer göreve

 

 

Bu gün dedim karayollarının Konya Adana yolu üzerindeki uygulamasının Ereğli kısmındaki uygulamalarını yazayım. Özellikle yolun Yeni sanayi kısmında meydana gelen kazalarda birçok vatandaşımız hayatını kaybetti. Yolun adı ölüm yoluna çıktı. Şimdi Atatürk Kültür parkına girişten MEDAŞ önüne kadar refüj yapıldı. Erhaber sitesinin muhabiri İlker kardeşimle Ersu’ya gittik. Yolun halini görünce dedim ki yarın burada yine kaza olur. Olan vatandaşımıza olur. Hatta Ersu’da Mehmet Salman kardeşimle sohbet ederken “ben Cuma günkü yazıma bu yolu yazacağım inşallah yetkililer bir kaza olmadan düzeltirler” dedim.  Nerden dedim. Sabah İlker aradı. “abi Kültür park girişinde trafik kazası bir ölü var”

 

Ne diyeceğimi şaşırdım. Kendi kendime şom ağzını açar mısın bak yine kaza oldu, dedim. Allah aşkına Sayın Ulaştırma Bakanım, Sayın Vekillerim, Sayın valim, Sayın Karayolları İl Müdürüm bu yolla ilgilenen kim varsa artık ben yazmaktan usandım. Ölüm yolu dedik anlamadınız. İnsan ölüyor, canlar yanıyor değişiklik yok.  Ereğli girişinden MEDAŞ’a kadar ara yolları kapattınız. 100 yıllık köy yollarını dahi kapattınız. Amacınız kazaları azaltmaktı. Azalacağı yerde kazalar arttı ve ölümcül hale dönüştü. Bir yerde yanlış bir uygulama var bunu görmüyor musunuz? Biz mi yanlış düşünüyoruz?

 

Sanayi köprüsünün darlığını görecek bir elemanınız yok mu? Köprüden hemen sonra Atatürk Kültür Parkına giriş var ki Ereğlililer hafta içi ve hafta sonu buraya akın eder. ERSU Meyve suyu fabrikası var günde onlarca kamyon ve TIR girer çıkar, Buğday Pazarına gelen kamyonlar burayı kullanırlar. Sayın karayolları yetkilileri yolu genişletmeden, köprüyü genişletmeden neden bu girişi kapattınız? Saydığım yerlere girmek isteyecekler MEDAŞ önünden U dönüşü yapıp gelecekler. Adana yönünden gelen araçlar hesap edilmedi mi? kamyonlar TIRlar oradan nasıl U dönüşü yapacak hiç düşünmediniz mi?

Biliyorum yazdıklarımızı dikkate bile alan olmayacak ama vicdanen duramıyorum. Yazdıklarımızı dikkate alsalardı onlarca insan o yolda hayatlarını kaybetmeyeceklerdi.

Bu günde bir gariban insan, hurda toplayarak çoluk çocuğuna rızk götürmek için üçtekerli arabasıyla sanayinin yolunu tutan bir emekçi o yoldan sanayi başka nasıl geçecekti. Kendi kendime kızıyorum şom ağızlısın, konuşmasaydın orada kaza olurda birisi ölürse hesabını kim verecek demeseydim, diyorum. Ama olan oldu. 

 

Bir yetkili çıkar ve artık buna dur der. Yoksa daha çok canlar yanar burada, çok ocaklar söner.

 

 

HOŞ GELDİN YİĞİT KAAN VE GİZEM

 

Sevgili Elemanım Ersin Yılmaz ve Bilgehan’ın Gizem isminde bir kızları oldu. Yılmaz ailesini tebrik ediyorum.

 

Yine Meslektaşım olan Metro Televizyonu kameramanı Erhan Aydos ve Sevinç çiftinin Yiğit Kaan isminde bir oğulları oldu. Aydos ailesini de tebrik ediyorum.

 

Her iki arkadaşımızda Ereğli’nin Aziziye kasabasından olduğu için Aziziye’ye hayırlı olsun.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum