Muhammed Işık

Muhammed Işık

Kombine Fiyaskosu

Kombine satışları başlamasına başladıııı. Ama yönetimin olan bitenden ne kadar haberi var bilemiyorum. Arkadaşlarımızla beraber maç izleyebilmek için zaferde bulunan Kontur bilet gişesine giderek kombinelerimizi almak istedik. Bize yeni yeşilden sadece iki sıranın satışa çıkarıldığını, bunun satışının nakit olduğunu diğer yerlerin ne zaman satışa çıkacağını bilmediklerini söylediler.

 

Ben de kartla çekildiği zaman zaten paranın hesaba direk geçtiğini nakit vermemle arasında fark olmadığını söyledim. Görevli arkadaşlar yönetimin aldığı karar gereği bir şey yapamayacaklarını söylediler. Ben de üzerimde nakit para olmadığı için geriye döndüm ve yarım saat sonra nakit para ile tekrar gittim. İçeriye girdiğimde şok oldum çünkü kredi kartı ile kombine bilet satıyorlardı ve alan kişiler istedikleri yerden seçebiliyorlardı. Hemen durumu sorduğumda sistemin geldiğini söylediler. Soruyorum şimdi; madem sistem yoktu neden gelen taraftara sistem olmadığından bahsedilmiyor ve yönetimin aldığı karar gereği kredi kartı ile satış yok, bu sıradan başka yerler satışa çıkmadı diyebiliyorlar. Bu hakkı kim nereden buluyor? Kombine satışlarında da tanıdıklar öncelikli mi? Yoksa kombine de yeni bir oyunla mı karşı karşıyayız?

 

Ben orada bulunduğum zaman zarfında başka taraftarlarda geldi ve aynı şeyden yakındılar. Sabah bana bilet yok dediniz şimdi ise satıyorsunuz demelerine rağmen oradaki arkadaş papağan gibi sistemden bahsediyordu. Madem sistem yok neden utanmadan yalan söylüyorsunuz. Basılan kartları önce elden çıkarabilmek uğruna neden gelen taraftarları yönetime cephe aldırıyorsunuz. Orada yapılan bu hata iki firmanın imajını zedeliyor. Birincisi KONYASPOR ikincisi KONTUR.

 

Konyaspor bu konuda kombine biletini kendisinin satmasının gerektiğini düşünüyorum . Biletixle anlaşmalı bir yer açarak biletlerini sezon öncesinde bari geçen sene olduğu gibi müstakil bir yerde satmalı. KONTUR ise çalıştırdığı personele biraz daha dikkat etmeli. Yıllardır yapmış olduğum bütün yolculuklarımı hiç sektirmeden Konturla yaptım. Nedense Kontur'a karşı ayrı bir sempatim olmuştur küçüklüğümden beri. Ama gelen giden vatandaşın bu tür olaylarda kredi kaybettiğini bilmelerini isterim.

 

Kaldı ki kombine ile Konturun ne alakası oluyor da görevli arkadaşlar yalan yanlış konuşabiliyorlar hala anlayamadım. Bu konuda kim ne yapacaksa yapsın. Yönetim mi buna çare bulur yoksa Kontur mu çare bulur orası bizi ilgilendirmez ama gişede çalışan bir adamın yönetimin kararı gereği diye cümleye başlaması son derece yanlış bir durum. Bu durumun düzeltileceğini umuyorum ve bu tür talihsiz olayların bir daha yaşanmamasını diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum