Sizi Unutmayacağız…

O, iyi bir insandı.

O, Konya sorunlarına duyarlıydı.

O, örnek bir gazeteciydi.

O, iyi bir öğretmendi.

O, Konya basınında Türkçe’yi en iyi kullanan kalemdi.

O, iyi bir baba, örnek bir basın emekçisiydi.

O, yanlış bulduğu bir gelişmeyi eğilmeden, bükülmeden gündeme taşırdı.

O, iyi bir Konyalıydı.

İbrahim Sur ağabey, sizi ve aramızdan ayrılan diğer meslektaşlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız.

***

Mesleğimizin 30 yıllık ustası İbrahim Sur ağabeyimin vefat ettiğini, Yeni Meram Gazetesi’nin duayen isimlerinden Sabit Horasan ağabeyimin titreyen sesinden öğrendim. Elim ayağıma dolaştı. Nasıl dolaşmasın ki, 1991 yılında babamı kaybettiğim zaman Mevlana Caddesi’nde acı içerisinde kıvranırken beni teselli edişi canlandı zihnimde. Gözlerimden akan yaşlara engel olamadım. Ama ilahi emir geldikten sonra gözyaşı dökmenin nafile olduğunu bildiğim için ruhuna fatihalar gönderdim. Dünde Selimiye Camisi’nde Cuma namazından sonra yüzlerce seveni ve meslektaşları tarafından kılınan namazdan sonra Uluırmak Mezarlığı’nda ebedi istirahatgahına uğurladık. Allah (c.c.) gani gani rahmet eylesin. Allah, kardeşi Abdullah Sur ağabeyimiz ile muhterem eşi Reyhan Sur ablamıza, oğulları Mehmet ve Devrim’e ve biricik kızı Aslı’ya, Anadolu Medya Grubu (Anmeg) Yönetim Kurul Başkanı ve Yeni Konya Gazetesi sahibi Ahmet Özer ağabey ile çalışma arkadaşlarına, tüm meslektaşlarımıza ve sevenlerine sabırlar versin.

O, nur içinde yatsın.

O’nun ve diğer kaybettiklerimizin mezarları cennet olsun.

***

Bizim meslekte bir büyüğümüz, bir arkadaşımız vefat ettiği zaman ardından methiyeler düzeriz. Bir süre sonrada sadece ölüm yıldönümlerinde anımsarız. Umarım,  bundan sonra meslek örgütlerimiz (Konya Gazeteciler Cemiyeti, Konya Basın Birliği ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi) aramızdan ayrılanları hatırlar, hatırlatırlar... Onlara ve yakınlarına gereken ilgiyi gösterirler.

Umarım, bu vesile ile ustam Mehmet Gazel, Ahmet Bahçıvan, Ziya Tanrıkulu, Mustafa Naci ve Adil Gücüyener Yeni Meram Gazetesi’nin eniştesi Selahattin Cezmi Alpay, ömrünü spor dünyasına veren Galip Yenikaynak, Suat Abanazır, Koray Ekener, Servet Arıcıoğlu, Hasan Hüseyin Korucu, Selçuk Yelli, A. Naim Bülbül, Kon-TV’nin kurucularından Dr. Ahmet Özcan ve Orhan Samur, Yalçın Dikilitaş ve İbrahim Sur ağabeylerimiz ile sevgili Ömer Karadeniz ve Hikmet Akkuş’un ve isimlerini yaşatırız.

Sağlıklarında mesleğin çilesini çeken, Konya’nın yücelmesi, gelişmesi ve toplumun bilgilenmesi için gazetecilik ve yazarlık yapan değerlerimizin isimlerini ölümsüzleştirmek için geçmişte yapılan ama son yıllarda ne hikmetse unutulan haber-fotoğraf yarışmaları yaparız. Sokaklara, caddelere, meydanlara isimlerinin verilmelerini sağlarız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum