Siyasiler basının gücünü keşfetti

Siyasiler basının tanıtım gücünü keşfetti

22 Temmuz seçimlerinde partilerinden aday olan milletvekilleri yaz aylarının sıcaklarını da göz önünde bulundurarak tanıtımlarını ve yapacaklarını basın yoluyla iletmeyi tercih hale getirdi.

Bu sene yazın çok sıcak geçeceğini düşünürsek basın yoluyla tanıtım iyi bir tercihtir.  Adaylar basın kuruluşlarını ziyaretlerini sıklaştırdı.

Belki bu gün yazacaklarımız birileri için çok farklı gelebilecektir. Ne demek istediğimin arka planını araştırmadan yazdığım gibi anlaşılsın istiyorum.

www.ereglimedya.com sitemizde bir anket yayınlamaya başladık. Ankette Ereğli’den aday olan milletvekili adaylarından hangisinin vekilliğe en yakın olduğunu soruyoruz. Adaylarımızı da isim sırasına göre sıraladık. Şu ana kadar anketimize olan ilgiden memnunuz.

Şimdi Ereğlililer adayları tekrar bir gözden geçirecekler.  Şunu herkes iyi düşünmeli Ereğli’den mecliste mutlaka bir milletvekili olmalıdır. AK Parti Abdullah Çetinkaya’yı tekrar hem de iki sıra daha öne alarak aday gösterdi. Ben adaylar açıklanmadan Çetinkaya’nın yeniden aday olacağının mesajlarını vermiştim. Çetinkaya tekrar seçilmesi halinde yükselişini sürdürecektir. 4.5 sene içinde elde ettiği birikimleri bu dönemde tamamen Ereğli için kullanacağından emin olmak istiyorum. Ereğli’de AK Partiye gönül verenlerde bunu bekliyor. Seçime kadar kalan 30 gün içinde Çetinkaya bunu göstermelidir. Yerini garanti görmesi, seçmene yukarıdan bakması düşünülemez. Çetinkaya siyaseti ne kadar iyi bildiğini bu dönemde gösterecektir. Çetinkaya’ya AK Parti’e gönül verenlerin ne kadar kızdığını benim kadar kimse bilemez. Aday gösterilmemesi içinde ellerinden geleni yapmışlardır. Lakin tekrar aday gösterildikten sonra her geçen gün bu kızgınlığın azaldığını görüyorum. Hiç oy vermeyeceğim diyenlerin Ülkenin istikrarı için, Tayyip Bey için tekrar AK Parti’ye oy vereceğim demeye başladı. Her şeyden önemlisi Ereğli’den mecliste bir vekil olsun diye bile kerhen destekleyeceklerini düşünüyorum. Seçmenden aldığımız izlenim bu şekildedir. Meclise gitmesi beklenen diğer bir Aday ise CHP Adayı Tunay İnce,  Tunay Bey be Feridun başkanım ziyaretime geldiğinde Feridun Başkanla adaylık sıra mücadelesinin nasıl verildiğini konuştuk. Başkanım aday sırasını aldığında ilk aradığı kişinin benim olduğumu söyledi. Bundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. o gün gece aramış ama adayın isminin açıklanana kadar benden gizlememi istemişti. Bende öyle yaptım. Tunay Bey’e adaylıkta seçilebilecek bir sırada olduğunu ama mutlaka tanıtıma ağırlık vermesi gerektiğini söyledim. Tunay Bey’in ciddi bir tanıtıma ihtiyacı var. Bunu ben değil Ereğlili seçmen söylüyor. Tunay Bey ilginç bir slagonla seçim çalışmalarını sürdürüyor. ERGÜÇ açılımı “Ereğli güç birliğini oluşturmak” olarak söyleyen Tunay Bey bunun içinde çalışmalarını sürdürüyor.

Genç Partinin Konya bölgesinde ikinci sıraya yazdığı Mehmet Beydilli Bey’de ziyaretimize geldi. Kimlik Adı Mehmet Beydilli olan adayımızı yakın akrabaları bile “Hacı Balli” olarak tanıyor.  Mehmet Bey bu ziyaretinde özellikle buna vurgu yaparak “ benim 2. sıradan aday olmam Ereğli için gurur verici ama beni herkes Hacı Balli olarak bilir sizde yayınlarınızda bunu dile getirin” ricasında bulundu. Hatta anketimizdeki isminin yanına hacı Balli ismini eklememizi istedi. Bizde www.ereglimedya.com sitemizdeki ankete ekleme yapacağız.

MHP adayının 5. sıradan olması Ereğli’de beklenen bir durum değildi. Hüseyin Obrukçu Bey’i daha ön sıralarda bekleniyordu. Sayın Obrukçu’nun 3. sıradan aday gösterilmesi halinde dengeler ciddi anlamda değişecekti. Ben yakinen biliyorum Ayhan Dargeçit Başkanımın önderliğinde seçim çalışmalarına aylar öncesinden başladılar. MHP oyları Ereğli bölgesinde artacaktır.

DP adayımız Nafiz Dönmez Bey’in sanırım basının pek desteğine ihtiyacı yok. 6. sıradan yerini garanti görüyor gibi, yoksa bir ara sorar. Nerde ne yapıyor bir bilgi verir. Sayın Dönmez bekliyoruz. Bir çayımızı içmeye gelin artık.

Sonsöz; Ereğli bu dönemde mutlaka adaylarından bir kaçını hiç olmazsa birini meclise göndermek zorundadır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.