Şimdi N’olacak

Ereğli Sol Sahil ve Yıldızlı Sulama Birliği yaptığı seçimle Ali İhsan Öztürk’ü yeniden başkan seçti. Seçimlerde gösterdi ki muhtarlar kimseyi dinlemedi. Yaptıkları doğru yanlış mı? Bunu önümüzdeki süreç gösterecek. Şimdilik Ali ihsan Öztürk’e hayırlı olsun. Yapılan seçimin bütün sorumluluğu muhtarlara aittir. Bu yükü hep birlikte omuzlamaları gerekir.

Ereğli çiftçisinin umutla beklediği süreçte inşallah hayal kırıklıkları olmaz. Eğer ki beklenen olmazsa Ereğli çiftçisinin iflas yılı bu yıl olabilir.

 

BAŞKANA ŞİKÂYET ETTİLER

 

Çocuklar Belediye Başkanı Ahmet Özdoğan’ı makamında ziyaret edip Pazar günü yaşadıklarını aktarmışlar. Birerde şikâyet mektubu vermişler. Her şeyden önce çocukları medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Başkan Özdoğan2ı da çocukları dinleyip onları haklı bulduğu için teşekkür ediyorum.

 

Başkan Yardımcımız Coşkun Gülsoy bana kızmış olabilir ama o gün polis gelince çocukların psikolojisini ben gördüm. Ayrıca “gazetelerinizi sitelerinizi kim okuyor. Eğer 100 kişi okuyorsa ben belediye başkan yardımcılığını bırakırım” dedin. Yazılanlardan rahatsız olmayın. Nasılsa yazılanlar okunmuyor. Ama inanın Ereğli bu olayı konuşuyor. Okumayı sevmeyebiliriz ama konuşmayı severiz. Kasıt aramak yerine söylenenleri eleştiri kabul edip düzeltme yönüne gitseniz daha iyi olur bence.

 

SARITOPALLI MUHTARI BAŞKANI KÖYE DAVET ETTİ

 

Sarıtopallı Köyü muhtarı Faruk Civcik, arıtma kokmuyor diyenleri köye davet ediyor. Fazla değil bir gece kalsınlar köyümüzde ne demek istediğimiz anlaşılır diyor. Kapı pencere açamaz olduk. Belki Ereğli için iyi niyetler yapıldı ama yanlış yere yanlış proje yapıldı. Ben bunun Milletvekilimize de ilettim. Havalar ısındıkça ne yapacağız diye kara kara düşünüyoruz, dedi.

 

Basında çıkan haberlerin hepsine katılıyorum. Belediye Başkanımız gelsin köyde misafir edelim. Her şeyimize af edersiniz ama B..k kokusu sindi. Bizimde insanca yaşamak hakkımız değil mi? dedi. Bu şekilde devam ederse ilgili yerlere şikâyet edeceğini de İfade eden Muhtar Faruk Civcik çabuk kurtuluruz yoksa perişanız, dedi.

 

Belediyeden gelen açıklama haziran ayına bekleyin devir alalım ilaçlayacağız şeklinde, arıtmaya atılacak bakteri kokuyu alacakmış. Söylenildiği olur diye köylüler adına dua ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.