Seydişehir Bakan’dan ne istedi bilen var mı?

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu bayramın dördüncü günü Seydişehir’deydi.

Seyyidharun camisinde Cuma namazını kılan Bakan’ımıza Seydişehirli partili partisiz tüm vatandaşlar Konya’nın bir evladı olarak, bu toprakların çocuğu olarak gereken ilgi ve alakayı gösterdi.

Bendenizde haber müdürümüz şehir dışında olduğu için bakanın Seydişehir’e girişinden çıkışına kadar takip ettim. Bildiğiniz gibi dış işleri bakanı Konyalı ama dış işleri bakanı olması nedeni ile sıklıkla Konya da olduğunu basından izliyoruz. İlçelere belki yılda bir iki defa bakan gelir hele hele dışişleri gibi bir bakanın ilçelere kadar gelmesi gündem yoğunluğu içinde o ilçe için bulunmaz bir nimet diye düşünüyorum.

Pekala ilçemize gelen bakandan biz ilçe olarak bir şey isteme hakkımız var mı? tabii ki hem de fazlası ile var diye düşünüyorum.

Bakanın Seydişehir Gezisi boyunca elinde yazılmış notlarla dışarıda bekleyen vatandaşlar gördüm, o ilçeye bakan gelmiş vatandaşın bir şey istemesinden daha doğal bir şey olamaz cesareti olan işte ister, aşta ister.

Ama Seydişehirli olarak biz bir bakandan bir şeyler isteyebildik mi bakanımızın ilçemizi ziyareti nedeni ile Seydişehir’le ilgili bir proje hazırlayıp bakana sunma ihtiyacı hissettik mi. Her şeyden önce böyle bir proje sunmak ilk önce o bakanın bağlı olduğu siyasi partinin ilçe teşkilatının sorumluluğunda.

Benim duyduğum gördüğüm kadarı siz bakandan bir şey istemediniz o zaman ben o zaman ben isteyeyim.

Sayın Bakanım; Daha önce bu köşeden bu yolda meydana gelen kazalar ile ilgili olarak karayolları yetkililerine ve değerli Konya milletvekillerimize yazarak bu konuya dikkat çekmek istedim.

İlçemiz Konya’ya uzaklığı 96 km. Rahmetli Erbakan hocamın açtığı Konya-Seydişehir yolu hükümetiniz zamanında duble yol çalışması kapsamına alındı ve 2012 yılında bitirileceğine dair açıklamalar yapıldı 2012 yılında bitmedi kesinlikle “2013 yılı içinde bitirilecek” dendi olsun dedik Çok sevindik Konya’ya daha güvenli olarak seyahat edilmesi ümidi ile ama gel gör ki 96 km uzunluğundaki yolun duble yapılması yılan hikayesine döndü eğer Seydişehir’den Konya’ya gitseydiniz görürdünüz.

Seydişehir Gevrekli kasabası arasında kalan 17 km’lik kısım 2013 yılı bitmesine rağmen hiçbir çalışma yok. İşin garibi aynı yo güzergahının Seydişehir –Antalya istikametindeki zor kısımları dağlar patlatılarak kısa sürede bitirilmesine rağmen çalışma bakımından buralar kadar zor olmayan bu 17 km’lik kısmının bitirilmesi bir Seydişehirli vatandaş olarak sizden talebimdir Sayın bakanım.

Bu bir istirhamdır sayın bakanım. Emin olun bu yollarda vuku bulan kazalarda sürücü hataları ne kadarsa bahse konu yol yapım çalışmalarının da payı o kadardır.

El atın lütfen.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum