Seçimin galibi Türkiye’dir

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘’ Milletimiz sandıkta tercihini kavgadan değil hizmetten yana kullanmıştır. Kazanan demokrasimiz olmuştur. Hizmet siyaseti olmuştur. Milli iradenin üstünlüğü olmuştur, Türkiye olmuştur, Türk milleti olmuştur’’.

Seçim öncesi 'tamam' diyenlerin suni tamamı değil, bu iş gerçek tamam. Bundan sonra inşallah devletimizin, milletimizin bekası için Cumhur İttifakımızı devam ettireceğiz. Sevgili kardeşlerim, bu seçimin kazanını Türkiye'dir, 81 milyondur. Bu seçimin galibi, kazanını dünyadaki mazlumlardır, 1,8 milyar ümmettir. Kudüs'tür, Filistin'dir, Balkanlar'dır, Orta Asya'dır, Afrika'dır, Somali'dir. Bu seçimde de teröristlerin ve onların arkasındaki maşaların kaybettiğini Türkiye gördü. Şimdi de dünyanın her yerinden tebrikler gelmeye başladı. Cumhurbaşkanımızı tebrik etmek için herkes sıraya girdi. Tüm dünya gördü ki Türk milleti ne derse o olur. Bu seçimin kaybedeni FETÖ'dür, PKK'dır, DEAŞ'tır, DHKP-C'dir, onlara destek verenlerdir. İnşallah şimdi sıra Münbiç'e geldi. Münbiç'i de temizleyeceğiz, Kandil'i de temizleyeceğiz

Her seçim sonrasında başlayan ama devamı bir türlü getirilemeyen eğitim, kültür ve diğer sosyal alanlara dair sonuç ve beklenti okumalarının, bu seçim sonrasında somut istişare ve projelere dönüşmesi gerektiğinin altını kalın çizgilerle çizmek istiyorum.

Bu bağlamda 16 yıl içerisinde inanç özgürlükleri, din eğitimi, sivilleşme ve milli, manevi değerler temelinde elde edilen kazanımlar üzerinde yürütülen tartışmaların son bulması gerektiğini, mevcut kazanımları milletimizin gösterdiği iradesi ile bu seçimde yerleşik hale getirdiğini düşünüyorum. Tam da bu noktada devletimizin tüm kademelerinin yanında özellikle sivil toplum kuruluşlarına önemli sorumluluklar düşüyor. Sosyal dokunun içerisinde artık uzmanlaşmak, hizmet alanlarında derinlik kazanmak, nitelikli proje ve uygulamaları devreye almak, gençliğimizin ve milletimizin tamamının ilgi, beklenti ve ihtiyaçlarını doğru analiz ederek çözümler sunmak gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.