Muzaffer Tulukcu

Muzaffer Tulukcu

Özel Selçuklu Hastanesi

15 Aralık 2012 Cumartesi günü akşam, Dr.Seyit Karaca’nın daveti üzerine, Selçuk Otel’de, Memleket Gazetesi yazarları ile birlikte  güzel bir akşam geçirdik.

   Dr. Karaca’nın Basın Toplantısı sayesinde gerek Özel Selçuklu Hastanesi’nin hizmetlerini gerekse Türkiye’de sağlık kurumlarının nedenli aşama kaydettiğini, ayrıca ülkemizin bu konudaki ihtiyaçlarına ileri yıllarda da cevap verebilmesi için Bakanlığın nedenli planlı bir çalışma içinde olduğunu öğrenmiş olduk.

   Selçuk Otel aşçılarının maharetli yemekleri sonrasında Dr.Seyit Karaca’nın sade ve sakin sözlerini dinlemek bir haftanın yorgunluğunu alıverdi. Zaten Özel Selçuklu Hastanesi ismi bana her zaman sıcak gelmiştir. Ecdat Selçuklu’nun ismini yaşatmak bir tarafta, Karaca’nın bizim yöre Givrat’tan (Kayadibi), Baş Hekim Dr.Eyüp Çetin hemşehrimin, o güzel binada olması beni hep mutlu etmiştir.

Dr.Karaca bu günlere nasıl gelindiğini çok iyi izah ederek, bu tarihsel süreçte ekip çalışması ile neler yapıldığını iyi izah etti. Ayrıca, Basın toplantısına katılan Memleket yazarları başta olmak üzere 1990 yılından beri süre gelen zaman diliminde emeği geçenleri yad etmesi, onlara teşekkür etmesi onun asaletini gösteriyordu. Dr.Seyit Karaca bu nedenle Özel Selçuklu Hastanesi’nin DIŞA BAKAN YÜZÜ olduğunu ispatlamış oldu.

   1990’lı yıllarda mezun olup, mecburi hizmetini tamamlayan genç hekimlerin oluşturduğu ekiple Deva Polikliniğinin kurulduğunu bu okuldan yetişenlerin bir yerlere geldiğini, bir çok sağlık kurumlarının kurulmasını sağlayarak bu kalfalıklarını Özel Selçuklu Hastanesi gibi birimlerde ustalığa dönüştürdüklerine vurgu yapan Dr.Karaca, Prof.Fatih Gültekin, Prof.Hamdi Arbağ, Prof. M.Ali Malas gibi bir çok değerin bu ekipten çıktığını ifade etti.

   Özel Selçuklu Hastanesi’nin zamanın Selçuklu Belediye Başkanı İsmail Öksüzler önderliğinde Ömer Kızıltan ve ilgili Belediye birimlerince özelleşmesi sağlanarak Konya’ya kazandırıldığını söyleyen Karaca, 2005 yılında Karaman Selçuklu Tıp Merkezi’nin kurulduğunu, 2010 yılında da Tıp Merkezinin hastaneye dönüştürülerek Konya Özel Selçuklu Hastanesi’ne takviye edildiğini belitti.

   Tüm bunların Yeniay ailesinin 2005 yılında Sağlık sektörüne katılması ile sağlandığına vurgu yapan Dr.Karaca bu bağlamda Özel Selçuklu Hastanesi çalışanlarının da önemli katkılarının olduğunu belirtti ve onlara da teşekkür etti.

   Özel Selçuklu Hastanesi’nin yakın zamanda Selçuklu Belediyesi güneyinde fidanlığın olduğu yerden aldığı 6000 m2 arazi üzerine yeni yapacağı 23.000 m2 olacak ismi henüz verilmeyen yeni hastanenin tamamlanmasıyla, Konya halkına sağlık konusunda önemli hizmetlerinin olacağını söyleyen Dr.Karaca, 1998 yılında Ticaret Odası seçimleri esnasında Hüseyin Üzülmez’in teşvikiyle Eczacı Rüştü Kişnişçi ile yaşanan medeni mücadele sonunda bazı aşamaları yaptıklarını da unutmadıklarını vurguladı.

   Dr.Seyit Karaca’nın konuşması sonunda söz verilen Adem Alemdar Başkan, Memleket Gazetesi olarak tüm olaylara olumlu bakarak Konya’mıza destek veren, ona hizmet edenleri takdir edilmesini düşünüyoruz, bu yönüyle de zor olan bu sektörde Özel Selçuklu Hastanesi’ni kutlar başarılarının devamını dilerim dedikten sonra söz verilen yazarımız Uğur Özteke ise Türkiye’de sağlıktaki büyük gelişmelere gıpta ile bakıyoruz, ne mutlu ki Konya’da sağlık sektöründe iyi hizmetlere imza atan Özel Selçuklu Hastanesi var.

Konya’mızın sağlıktaki markası Özel Selçuklu Hastanesi’nin tüm birimlerini kutluyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.