Fatıma Nur Mücevher

Fatıma Nur Mücevher

Mutlu yıllar İslam alemi…!

2015’e girdik “MUTLU YILLAR!”

Şimdi 365 gün mutlu geçecek!  Savaşlar falan olmayacak “mutlu yıllar!” dedik nasılsa...

Alışveriş mağazalarımız kadını müstehcen gösteren kıyafetleri vitrinlerine sermişti. Yılbaşının geldiği anlaşılacaktı..! “Yılbaşı ve Noel’e HAYIR!” diye sosyal medyada yazanlarda fotoğrafını çekti ve paylaştı. Sözlü görevler yerine getirildi, eylemler bir tarafa konuldu. İyi de neresini düzeltelim? Dünya onların elinde, değil mi? Bizim elimizden duadan başka ne gelir? Karşımızda Amerika var,karşımızda İsrail,karşımızda Çin dolayısıyla emperyalizm.. Biz ne yapabiliriz…? Ah Osmanlı neredesin?..

Klasik cümlelerin ardına sığınmamız meşhurdur! Kur’an’da ısrarla emredilen cihad unutturuluyor. Biz ise uyuşturuluyoruz.

Her şeyin farkındayız ama hiç bir şey yapmak istemiyoruz.  “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın.” Yahudilerin atalarının sözünü, yıllarca atalarımızın sözü bildiğimiz için “Bana dokunmasın kardeşimin acısı.” Dercesine susmamız. ..!

 

Dini, dili, ırkı, rengi her ne olursa olsun zulme susanda, zulmü yapanda birdir! Atlasların üzerinde gösterilmiyor,zulümler…!

Doğu Türkistan!

AK Parti  Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in gözüyle bakmayın duruma.  Biraz olsun insanca bakın. Biraz olsun, Müslüman’ca. Biraz olsun.. Diyalog vesvesinden kurtulun artık!

“Müslüman’ın Müslüman’dan başka dostu yoktur.!”  Allah’tan iyi bilecek değilsiniz..!

“Ey imân edenler! Yahudî'lerle Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar, birbirlerinin dostlarıdır. İçinizden kim onları dost ve yardımcı edinirse, o da onlardandır. Allah, düşmana dostluk etmekle nefislerine zulmedenleri hak yoluna eriştirmez.” (Maide_51)

 

Doğu TÜRKİSTAN..!

Gözümüzü değil gönlümüzü dahi çeviremediğimiz yön.. Doğu Türkistan’da resmi kurumlar, okullar ve iş yerlerinde 1 Ocak’tan itibaren Müslümanların namaz kılmalarına yasak  geldi. Namaz yasağının yanında dini giysilerle iş yerlerine gelme, kadınların başörtüsü takması ve kişinin İslam dini mensubu olduğunu gösteren diğer sembollerde yasaklandı.

Bizde Yılbaşını Kutladık!

Sorsak hepimiz kınarız, hepimiz kızarız. Hepimiz cengaver oluruz ama hepimiz mazlum coğrafyaları hep bir başına bırakırız.

Öyle ki; ceninleri dahi kozmetik sektörüne dahil edip, çorba yapan ve yemeklerini ceninle hazırlayan bir millete karşı susmamız onlardan çok bir farkımız olduğunu gösteriyor!

 

Utan EY MÜSLÜMAN UTAN..! Kardeşindir kanayan..

Uyan Eyy Müslüman UYAN..!  Kitabındır elinden alınan..!

 

Huzuru mahşerde Rabbin; “Kardeşlerin zulüm içindeyken sen, neden elini uzatmadın,el oldun?!” diye sorduğunda ne cevap vereceksin..!

 

Birileri çıksın,gerçekten güçlü olduğunu ispat etmek istiyorsa yönünü AB’ye değil İslam Birliğine çevirsin…!

Birileri duyarlı olmak istiyorsa, harekete geçsin.

Birileri derhal İSLAM BİRLİĞİ için harekete geçsin..!

 

Doğu Türkistan’ın gündemimiz olması ve farkında kalmamız duasıyla.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum