Milli Eğitim!

Eğitim bir milletin can damarı.Bir ülkenin kalkınmasında ve gelişmesinde en önemli faktör.Türk devletinin,  son yıllardaki eğitime verdiği destekler bizleri mutlu ediyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Öğretmenler,yeni nesil sizlerin eseri olacak” sözü bizlere yol göstermeli.

Ama bu tablo Karapınar için geçerli olmasa gerek.Zira eğitimde dökülüyoruz.Harçlar kopmaya başladı.Milli Eğitim Müdürlüğü “futbol maçı” izler gibi olanları izliyor.

Karapınar çocuğunun ne olacağı, koltukta oturanları hiç mi hiç ilgilendirmiyor.Parası olan başka yerlere gönderiyor.Kalanlar ise tıka basa doldukları sınıflarda çoğu boş geçen derslerinde ”Adam” olmaya çalışıyorlar.

2007-2008 Yılına umutla girmek istedik.Ancak olmadı.Yine öğretmen açığı yine  başka şehirlere gidiş gelişler.Yine Milli Eğitimi Müdürlüğünün” Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” anlayışı ile koltuk sevdası.Sahi, biz bu filmi yıllardır izliyoruz.

Karapınarlılar Milli Eğitimden daha ciddi  topluma daha faydalı icraatlar bekliyor.Öğretmenlerin gidiş gelişleri sonuçlandırılmalı.Milli eğitim müdürlüğünün öğretmenler arasında yaptığı ayrımcılığın, öğrencilere ve Karapınar’a zarar verdiği unutulmamalı.

Sözün özü, Karapınarlı başkalarını değil artık kendisini düşünmeli.Koltuk sevdalısı olmak bireylere fayda sağlayabilir.Peki ya topluma?

***

OSMAN BAYDEMİR DENEN….

Diyarbakır belediye başkanı Osman Baydemir’in son açıklamaları her halde herkesin midesini bulandırdı.Terörist cenazelerine devletin ambulansını gönderen,Türkiye cumhuriyeti ile kavgayı ön planda tutan bu zavallı artık susturulmalı.

“Diyarbakır bizim kalemizdir.Savaş ise hodri meydan” diyen Baydemir,acaba kimlerde kuvvet alıyor.AKP hükümeti bu …… ne zaman gerekeni yapacak.AKP’nin tutumundan Baydemir cesaret mi alıyor?

Türk devleti bu çapulculara pabuç bırakacak değildir.Ancak yapılan açıklamaları mide bulandırıyor.

***

RAMAZAN AY’INA HAKSIZLIK ETMEYLİM.

Bir ramazan ay’ına daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.manevi huzur ikliminde, alabildiğimiz kadar yol alacağız.Onun rahmet ve bereketinden faydalanacağız.

Ancak,her dönem olduğu gibi “Ramazan zammı” aldı başını gidiyor.İnsanlar bu ay’ı fırsat olarak görmemeli.Yapılacak kat kat fiyatlar insanların huzurunu kaçırabilir.

Teravih namazlarında ise büyüklerimizin çocuklara yapacakları davranışlar çok önemli.Küçük yaş grubundakiler büyükleri ile birlikte camiye geleceklerdir.Cami o çocuklar için belki bir oyun alanı gibi gözükecek,gülecekler,birbirlerine şaka yapacaklar veya gürültü çıkaracaklardır.Büyüklerimizin çocuklara karşı daha şeffaf ve sevecen  olmaları gerekir.Küçük çocuklara bağırmaları veya tokat atmaları onları camiden soğutabilir.Hangimiz çocukken camide yaramazlık yapmadık ki.

Herkese mutlu ve huzurlu bir Ramazan ay’ı geçirmelerini diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum