Meram Belediyesi İmar Atağında

       Gez Dünyayı gör Konya’yı sözcüğü ile ünlü Konya’nın yeniden inşası gündemde. Meram Belediyesinin hummalı çalışmaları neticesinde hazırlattırılan yüksek maliyet gerektirdiği için bundan önceki dönemdekilerin cesaret edip başlatamadığı  dev projeye göre Konya’nın yeniden inşasına fiilen başlanılmıştır.  Hayırlı ve uğurlu olsun.

      Yüz yılların ötesine hitap edecek olan  bu girişim  büyük  Konya’yı oluşturuyor.Tükenmeyen büyük bir enerji ve azimle yoluna devam eden göz bebeğimiz Meram Belediye Başkanımız Fatma Toru  hanımefendi ve ekibini  bu cesaretinden dolayı tebrik ediyor ve başarılı olması için Allaha duacıyız.

     Cenabı Hak böylesine hayırlı bir teşebbüs için yardımcısı olsun  zorları kolaylaştırsın  temennisi içindeyiz.Hayır dileklerimizi iletiyoruz.

      Beş ekim 2016  Çarşamba günü Dedeman otelde o muhteşem kültür sarayında davete  iştirak edip bizde bulunduk. O günkü müsbet intibalarımızın izahını başka bir yazımıza bırakıp Başkanımızın kürside bir buçuk saat süren konuşmasının tetaylarını sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

      Konya’yı dünya ölçeklerine göre büyük Konya yapacak  dev Projenin başlangıç noktası Mihrabının altında iki Peygamberin yattığı  söylenen KAPI CAMİSİDİR. Batıya doğru Alaaddin ve çevresi ve Meram. Anladığımıza göre SEMBOL son hedef Tavus baba ve Kızlar kayası.

      Güneyde Aksinne çıkışı ve batıya doğru uzantısı. Dile kolay   - 60 – altmış bin beşyüz metre kare  boş alan imara açılmıştır.

      Kapı Camisini kucaklayan Şükran mahallesi  ve eski adı ile Kalecik mahallesi ve Karahafız sokak  taki bütün evler istimlake tabi tutulmuş  kavgasız nizasız takdir ve tensip edilen daire bedelleri zamanında ödenmiştir. Tahmini onbeşbin metre karelik alan daki evler yıkılmış temizlenmiş ve imara  hazır vaziyete getirilmiştir. Bu çalışma LARENDE caddesine kadar sarkmış bile.

      Bu tarihi kalkınmayı üstlendiği için  Başkanımız  FATMA TORU hanımıfendiyi Konya halkı Kahraman gibi görmeye başlamış bile. Aynı Kurtuluş savaşındaki  Konyalı kadınlarımızın sergilediği kahramlıklar gibi. Öyle Türkiyenin önü daha da açılacak,Ekonomi katlanacak,gariban vatandaşın önü bahceli bir evi varsa mütahite verip iki yeni daire sahibi olacak, birine oturup diğerinin kirasını alacak,Kadirnas Konyalıların duası ile bu hayırlı ve vatani hizmetin hayırlara vesile olacağı muhakkaktır. Allah indinde  derececi büyüktür diyorum. Çünkü böyle zamanlarda manevi kapılarda kolayca açılır.İnanç ve tefekkür geldiği zamanlarda  bereket yağar, her şey her şey mükemmel olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.