Kurban…

Ey insan!

Koçların, kuzuların üzerinden çek elini! Kurban et İsmail’ini. Allah katında kabul görmesini istiyorsan İsmail’ini kurban etmelisin.

Ey insan!

Masum, tertemiz ve teslimiyet sahibi İsmail’in üzerinden çek elini. Bağışlanmak istiyorsan kurban et nefsini.

Ey insan!

Nefsinde yücelttiğin ne varsa, ne varsa seni Allah’ı anmaktan alıkoyan, ne varsa kendini bilmeni unutturan, onu kurban et.

Ey insan!

En temizini, en semizini, en güzelini, en haşmetlisini, en bereketlisini, en kıymetlisini, en vazgeçilmezini kurban et.

Ey insan!

İbrahim gibi sorumluluklarının bilincini ortaya çıkarmalısın. Allah’a kulluğun tadına varmalısın. Kanı O’nun için akıtmalısın

Ey insan!

Rabbinin emirlerine karşı İsmail gibi tevazu ve vakar sahibi ol. Sabretmeyenlerin bu işten nasipleneceğini sanma.

Ey insan!

Mahşer günü üzerine binip Sırat Köprüsü’nü geçeceğin kurbanlıklar arama. Sırat Köprüsü’nü yüreğinle geç. Sırat Köprüsü bu dünyadır, dünyanı güzel ve hayırlı amellerle süsleyiver de öyle geç.

Ey insan!

Çal bıçağı boynuna kötülüklerin, çal bıçağı boynuna tembelliklerin, çal bıçağı boynuna ikiyüzlülüğün, inkârcılığın, pisliklerin, dedikoducuların, fitnecilerin, bozguncuların. Çal bıçağı kendi boynuna kurban et “ben” putunu. Kurban et ve yaşa!   

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.