M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Refik Tuzcuoğlu’nun referansı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in, Türkiye’deki belediye başkanları arasında önemli bir yeri var…

Tekrar aday gösterilmesi neredeyse kesinleşen 6 isme bir bakın:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek.

Bu isimler gerçekten örnek belediyecilik hizmetlerine imza atmışlar, Başbakan Erdoğan’ın hizmet anlayışını şehirlere yaşatmış isimler.

Tahir Akyürek’in Konya’daki diğer belediyelere bakışını anlamaya çalıştım.

Malum; AK Parti’den Meram’a şimdilik bir aday adayı var…

Ben bu yazıyı yazarken aday adayı sayısı artmışsa orası başka…

Serdar Kalaycı dün Meram Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı basın toplantısı düzenleyerek açıkladı.

Düzenlediği basın toplantısında sağı ve solu boştu Kalaycı’nın.

Serdar Beyi şahsen tanımıyorum…

Nedir ne değildir şimdilik yazmak mümkün değil.

Fakat önümüzde tanıdığımız bir isim var…

O da Refik Tuzcuoğlu

Refik Bey’in bölgesine yaptığı hizmetleri bir vatandaş ve bir gazeteci olarak değerlendirmek mümkünken ben Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Meram’da yapılan işlerle ilgili kanaatlerine dikkat kesildim.

Bakın Tahir Akyürek, Refik Tuzcuoğlu’nun Meram’da yaptığı işlerle ilgili neler söylemiş…

Meram Belediyesi ve hayırsever işbirliğiyle Aşkan Mahallesi’nde yaptırılacak fonksiyonel spor tesisinin temel atma töreninde:

 “Yapılan tüm hizmetlerde kalite birinci sırada tutuldu. Konya belediyeleri olarak yapılan hizmetler noktasında destanlar yazıyoruz.”

Yaklaşık 25 bin kişiye hizmet verecek Fahrünnisa Sağlık Ocağı’nın açılış töreninde:

“Konya’mızda örnek belediyecilik çalışmaları doludizgin ve büyük bir koşuyla devam etmektedir. Yapılan önemli yatırım ve hizmetlerle Konya’mızda modern kent imkânları halkımıza sunulmaktadır.”

Kalfalar-Uzunharmanlar semtinde yapılan Konya’nın en modern kapalı pazarının açılış töreninde:

“Türkiye’ye örnek olacak nitelikte bir eseri şehrimize kazandırdığı için Meram Belediye Başkanımızı kutluyorum. Meram Belediyesi’nin, bir belediye ne yaparsa ve nasıl başarılı olacağının en güzel örneklerini sergilediğini görüyorum. Eğer bir not vermek gerekirse 5 üzerinden yıldızlı pekiyi.”

Alavardı Mahallesi’ndeki sağlık ocağının temel atma töreninde:

“Meram Belediye Başkanımız Refik Tuzcuoğlu, önce kaynak sorununu aştı. Temel bazı hizmetler yaptı ve Meram’a bir ilçe kimliği kazandırma noktasında başarılı çalışmalara imza attı. Kendisine şehrimiz adına teşekkür ediyorum.”

Şehirciliğin altın madeni olarak nitelendirilen Andezit Fabrikası ve ocağının açılış töreninde: 

“Böylesine kaliteli bir taşın Konya’mızda kullanılmasına imkân sağladığı için Meram Belediye Başkanımızı, şehrimiz adına yürekten kutluyorum. Belediyelerimiz bir taraftan yapılamayan hizmetleri devreye sokarken bir taraftan da hizmette kaliteyi esas almaktadırlar.”

İlçedeki en büyük konut hamlelerinden olan Kozağaç’ta gerçekleştirilen temel atma töreninde:

“Meram Belediyesi hizmetlerinde hep kaliteyi ön plana çıkarmıştır. Meram Belediyesi’nin yaptığı tüm yatırımlar yenilikçi bir anlayışı, kaliteyi ve şehir standardını yükseltici mahiyettedir. Belediye Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum.”

İşte Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek’in Meram Belediye Başkanı Tuzcuoğlu’na verdiği not böyle: 5 üzerinden yıldızlı pekiyi

Tuzcuoğlu’nun yeni dönem için de en önemli referanslarının bu cümleler olacağını düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum