Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Kötü hafta, kötü mağlubiyet

 

Konyaspor çok hareketli bir hafta geçirdi. Ahmet Şan'ın bylock iddialarıyla karşı karşıya kalması gerçekten çok ediciydi. Konuyla ilgili ısrarla yorum yapmadım. Çünkü ne Şan ne de yargıdan bir açıklama gelmemişti. Nihayet dün Şan açıklama yaptı. Olayı kendi açısından anlatmış ama iki sayfalık açıklamanın üç dört farklı noktasında çelişkiler olduğunu gördüm. Bu kadar önemli bir suçlamaya karşı ikna edici bulmadım ama daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Çünkü konu yargıya intikal etmiş durumda. Sadece şunu anladık: Şan telefonunda bylock yüklü olduğunu inkar etmiyor, kendisinin yüklemediğini söylüyor. İtirafçı olmadığını da bu açıklamayla anlamış olduk. Umarım yargı herşeyi ortaya çıkarır. 

 

İstanbul basınının da her gün ısrarla üzerinde durduğu olay nedeniyle futbol gündeminden maalesef uzaklaştık. Türkiye'nin bu sezon en başarılı takımının bir ayda yaşadıklarına inanasım gelmiyor gerçekten ama takımın bu olaylardan etkilenmeyeceğine inanıyordum. Yönetim devam etme kararı alarak da doğru bir karar verdi. 

 

Başakşehir maçında sahada, yine diri ve kaleye gitmek isteyen bir Konyaspor vardı ama ilk dakikalardan sonra ev sahibi takım çok iyi baskı kurdu. Savunma çok zor anlar yaşadı ama özellikle Ali Turan'ın canla başla mücadelesi ve Adebayor'a karşı yaptığı savunma, atakların savuşturulmasında etkili oldu. 

 

İlk yarı oynanan futbola baktığımızda Abdullah Avcı'nın Konyaspor'u iyi çalıştığını gördük. Rakibinin hücum gücünün yüksek olduğunu görüp ceza sahasına neredeyse hiç yaklaştırmadılar. 

 

İkinci yarı baskı devam etti. Golü bulma üzerine kurulu baskı savunmaya hata yaptırdı. Visca'nın boş kalması büyük hataydı. Golden sonra Konyaspor bu kez tam baskı yaptı ama savunmada çok açık verdiler. Savunmanın disiplini de bozuldu. İkinci golde iki stoperin boşta durması affedilecek bir hata değildi. 

 

Konyaspor'un attığı gol kaleci Volkan'ın hediyesinden başka bir şey değildi. Keşke Ali Turan kırmızı kart görmeseydi. Maç zaten fiilen  bitmişti. 

 

Yenilgi çok büyük kayıp değil ama sıkıntı verici. 5 maç cezası olan Konyaspor'un deplasmandan mutlaka puan getirmesi gerekiyor. İçerde tökezleme olursa büyük sorunlar başlayabilir. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar