Bylock Meselesi ve Konya Siyaseti

2016-2017 sezonun kupa şampiyonu ve Süper kupa Şampiyonu Konya Şehri'nin en önemli değerlerinden Konyaspor, Bylock depremiyle sarsıldı.

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın, FETÖ soruşturması kapsamında örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandığı tespit edilerek gözaltına alınması Savcılık sorgusundan sona serbest bırakılması kamuoyunda ve Ak parti tabanında   tartışılmaya devam ediyor.

Konuyla alakalı olarak Konya Milletvekillerinden ses çıkmazken AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk sosyal medya hesabından “Baylock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan Konya spor Başkanı Ahmet Şan’ın serbest bırakılmasını twitir üzerinden paylaştığı yorumda “Millet adına soruyorum. Gözaltına alınan bu şahıs neden sonra serbest bırakıldı. Bu şahsı koruyan mı var. Olup bitenleri millet çok iyi takip ediyor. Kim kime hangi baskıları uyguluyor, kim kimi koruyor. Hepsini millet biliyor.”cümleleri oldukça karşılık bulurken Konuyla alakalı olarak yerel medyada birkaç cılız sesten başka değerli Konya basının duayenlerinde! oluşan sessizlik sanki Metin Külük’ün bahsettiği “yerel medya üzerinde konunun konuşulmasını engellemeye yönelik girişimler” olduğunu doğrular niteliktedir.

Diğer taraftan “Şahsi ikbal milletin kaderinin önüne geçemez. ‘O, onun yakını, bu, bunun ortağı, bu, şunun akrabası, bu, bunun arkadaşı’ cümlelerini millet duymak istemiyor. Ve gereğinin yapılmasını istiyor. Ellerindeki para gücü ile Konya'daki FETÖ yapılanmasının işbirlikçi ayağı”  cümlesinin açıklaması ileri zamanda Ak parti Konya siyasetini ne boyutlarda etkileyecek hep birlikte göreceğiz.

 Sosyal Medyadan takip ettiğim kadarı ile Ak parti tabanı süreci yakından takip ediyor ve bu konuda oldukça hassas.

 Konunun birinci boyutu Üst düzey bir Ak Partilide Bylock çıkma meselesi, İkinicisi ise Ak Parti Konya siyasetinin konuya yaklaşımı

 Ben bu konunun  uzun vadede  ikincisinin daha   çok yansımaları olacağını  tahmin  ediyorum.

Tabanın açık ve net tavrını kamuoyunda önünde açık olarak belli etmese de konuştuklarımdan edindiğim izlenim şudur ;  “Bizim verdiğimiz oylarla bizim üzerimize haksız yere hâkimiyet kuran siyaset baronları; Konya’da, Seydişehir’de layüsel hale gelmeleri Ak Partinin siyaset anlayışını yıpratmakta ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanı Fetö ile yapılan mücadelede yalnız bırakmaktadır.

Mesele sadece Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’ın Telefonunda Bylock çıkması sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılması meselesi olarak değerlendirmekten öte bu süreçte yaşanan gelişmeler.

 Bu Bylock meselesinin sadece Konyasporla sınırlı kalmayıp Konya siyasetini derinden sarsacağından eminim hatta daha ileri gidip Seydişehir siyasetini bile etkileyebileceği kanısındayım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum