Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor kazandı, kaosçular üzüldü

 

"Gazeteciler kaosu sever" derler. Evet, bu önemli ölçüde doğru bir tespit. Çünkü kaos dönemlerinde habere olan ihtiyaç ve ilgi artar. Konyaspor da şu an bir kaos içinde. Yönetim, takım, teknik heyet, taraftar ve basın... Sorun olmayan parça yok. Bu nedenle bütünlük de yok. Biz gazetecilere de doğal olarak çok haber çıkıyor ama sosyal medyada bazı gazeteciler ve taraftarların  ahlaksızlık yapmak için açtığı kimliksiz hesaplar bu kaosu, insanları bilgilendirmek için değil beslenmek yani leş kargalığı yapmak için kullandı. Hoca gönderip, yönetimi devirme derdinden Konyaspor'un çok kötü bir geleceğe doğru gittiği gerçeğini göremiyorlar. Takımın hepsi kötüyken kendi çocuğumuz Ömer Ali'yi bile hedefe koyacak kadar alçaldılar ama tam tersine teknik direktörün otoritesine saldıran Ali Çamdalı'na "abileri" gibi sahip çıktılar.

 

İşte bu kaosun bitmesi için Akhisar maçı çok önemliydi. Üç yıl bir teknik direktör ile çalıştıktan sonra 6 haftada hoca gönderen kulüp olmak, tekrar başa dönmek demekti.

 

Kötü deplasman fikstürünün üzerine gelen ceza Konyaspor'u bu duruma soktu. Başbakan Yıldırım'ın açıklaması sonrası ceza düşecekti ama Ahmet Şan'ın bylock olayı patlayınca düşürmekten vazgeçtiler. Şan'ın kulübe verdiği zararlara bunu da ekleyelim ki kayda geçsin.

 

Neyse ki şimdi bunları unutmak için biraz zamanımız olacak. Konyasporlu futbolcular Akhisar karşısında çok iyi oynamasa da istekliydi ve güzel bir galibiyet aldı. Ne yalan söyleyim; Ömer Ali'nin gol atmasına hem Konyaspor, hem O, hem de kendi adıma sevindim. Ömer Ali'yi çok severim. Oturup kalkarız. Bu yüzden pis dedikodular yapanlara da bu gol ve galibiyet kapak olsun. Gece dedesi vefat etti, gündüz maça çıktı, koştu, pozisyon kovaladı ve golünü attı.

 

İlk yarı Akhisar'ı bitiren Henrique'nin basitçe harcadığı pozisyonlar oldu.

 

İkinci yarı, önde olmanın da verdiği özgüvenle daha organize ve ayağı yere basan bir Konyaspor izledik. Defansın arkasına kendi defansından top çıkarma saçmalığını bıraktılar, ayağa paslarla ceza sahasına girip Akhisar'ı baskı altına aldılar. Patrick Eze'nin 72'de gelen golü de Ömer Ali'ninki kadar değerliydi. Haftalardır takımı santrforsuz oynatmakla eleştirilen Reşit Akçay da rahatlamıştır.

 

Penaltı kaçan ve 2-0 galibiyetle sonuçlanan Akhisar maçı çok önemliydi ama takım hala oturmuş değil. Mehdi ve Ali Turan dışında tam kapasite oynayan oyuncu yok gibi. İnşallah taraftarla buluşulacak olan Avrupa maçı da kazanılır ve şu kaostan tam olarak çıkılır.

 

Unutmayalım: Konyaspor'un başarısı yönetimden, teknik direktörden ve oyunculardan daha önemlidir. Sabretmek ve destek vermek lazım. Desteğin karşılığı alınamazsa zaten herşeyin gereği yapılır.

 

Son bir not ekleyeyim: Abdullah Şanlı'nın Beşiktaş'tan özür dilemesi ve kullandığı ifadeler Bir Konyaspor yöneticisine hiç yakışmadı. Şu ortamda Allah rızası için biraz susmak herkesin faydasına olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar