Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor devrildi

Çaykur Rizespor yenilgisinin ardından Konyaspor’un, Kayseri Erciyesspor karşısında üst düzey motivasyonla oynayacağı belliydi. Futbolcular, sezon sonuna kadar “havlu atmış bir takım” olarak oynamak istemedikleri, Hüsnü Özkara da bu kez daha da erken, 12. haftada görevi bırakıp “yine başaramadı”  dedirtmemek için çok iyi hazırlanmış maça. Takım ilk düdükle birlikte saldırmaya başladı ancak Özkara’nın “bastır, golü bul, işi bitir” taktiği tersine döndü. Ligin en istikrarlı takımı Erciyes geriye çekilmedi ve  “PTT 1. Lig’in Transfer Harikası Gohou”nun müthiş vuruşuyla 13. dakikada öne geçti. Bir kez daha anladık ki kontrolsüz güç, güç değildir“PTT 1. Lig’in Transfer Faciası Ali Turan” takıma köstek olmaya devam edince Kayseri ekibi şiddetle 3 puana ihtiyacı olan Konyaspor’a hiç ezilmedi.  Hüsnü Özkara’nın sakat olan İshak’ın yerine ön libero olarak golcü Recep Aydın’ı oynatması da Erciyesli Yaşlı Alaaddin’i ve Ragıp’ı orta sahanın tek hakimi yaptı. İstediği gibi aldı, verdi, bastı, çekti. Hakkını yemeyelim, Konyaspor çok atak yaptı, arzuluydu ama ilerde maalesef Sinan vardı.

Berbat ikiliye rağmen Konyaspor, ikinci yarıda yine gol aradı. 60. dakikadan sonra ise panikle birlikte maçın Yeşil Beyazlıların lehine dönmeyeceği anlaşıldı.

Yenilginin ve Konyaspor’un ligin geri kalanı için hiç ümit vermeyen bir takım haline dönmesinin nedenleri:

  • Hüsnü Özkara’nın üçüncü kez takımın başına getirilmesi.
  • Sezon başı yapılan rastgele ve yanlış transferler.
  • Yönetimin kendi içinde bölünmesi ve Özkara ile bağların kopması.
  • Yönetimin alternatif teknik direktör arayışına erken başlaması.
  • Hüsnü Hoca’nın oyuncu seçerken formayı hak edene vermemesi.

 

Daha da yazılabilir ama yerimiz yok. Ligin dördüncü sırasındaki takımla puan farkı 7 puanlık bir fark oluştu. Konyaspor, her şeyiyle saldıran ama sürekli yumruk yiyen bir boksör gibi. Bu kez yıkıldı ve hakem başında sayıyor. Kaça kadar sayar bilmiyorum. Önce hoca nakavt olacak sonra da Konyaspor havlu atacak.

Üzgünüm Hüsnü Hocam, sizi seviyorum ama gerçekçi olmak gerekiyor. Işık göremiyorum. 

Önceki ve Sonraki Yazılar