Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

KONYASPOR ÇILDIRDI

Hafta içinden belliydi, Fenerbahçe maçının harika geçeceği. Taraftar çok güzel hazırlandı. Şampiyonluk için çok kritik bir maça çıkacak rakibin herşeyini ortaya koyacağı belliydi. Beşiktaşlılar’ın dedikoduları, Fenerliler’in ahlaksız beklentileri, Konyaspor taraftarını daha da çok biledi. Maçtan günler önce biletlerin tamamı satıldı.

Maçtan bir gün önce Nalçacılılar Grubundan gelen süper hamle ise coşkuyu daha da arttırdı. “Konyaspor geliyor bak!” şarkısını, şarkının sahibi Burcu Güneş’e söyleten ve çok güzel bir kayıt yapan taraftarlar sosyal medyayı salladı.

Stadyuma girdiğimde 42 bin kişi Güneş’in söylediği şarkıya eşlik ediyordu. Şehitlerimizi de unutmayan büyük Konyaspor Taraftarı, istiklal marşı sırasında 42 bin kişi ile asker ve polis selamı verdi.

Konyaspor’un cengaver futbolcuları da bu güzel atmosferin karşılığını hemen verdi. Rakip karşısında sınırlı sayıda pozisyon bulunacağı belli olan maçta ilk girdikleri pozisyonu gole çevirdiler. Harika bir andı. İkinci dakikada gelen gol, coşkuyu daha da arttırdı.

Konyaspor’a özellikle orta sahada pas yaptırmayan ve savunmadan çıkışlarını zorlaştıran Fenerbahçe, yoğun baskısını ancak 20 dakika sürdürebildi. Torku Konyaspor oyunu dengelerken bu süreyi de pozisyon vermeden geçirdi.

Pereira’nın takım oyundan düştüğü sırada Nani ve Volkan’ın yerini değiştirerek yaptığı hamle ise işe yaradı. 32. dakikada Fernandao’nun boş kaleye ıskaladığı kafa vuruşu ise Konyaspor’un büyük şansıydı fakat 41. dakikada soldan gelen Volkan Şen, müthiş çabukluğu ve feykleri sayesinde hem kaleci Serkan’ı hem de savunmayı yanıltıp Fernandao’ya bedava bir gol attırdı.

Keşke sahadaki futboluyla kalsaydı. Düdük çaldıktan sonra kuzey alttaki taraftarları alkışlayıp 10 bin kişiyi kışkırttı ve tüm Türkiye’ye bir kez daha “Fenerbahçe boşuna sevilmeyen takım değil” dedirtti.

İkinci yarı Fenerbahçe yine istekli olan taraftı. Bu kez daha çok hapsettiler Konyaspor’u. İlk yarı aksayan tek isim olan Ali Turan’a daha sonra Volkan Fındıklı, Meha ve Holmen de eklenince Aykut Kocaman 65’te oyuna müdahale etti. Rakibin üzerine iyice yüklenmemesi için golcü sayısını ikiye çıkardı. Bajic’i aldı. Baskı biraz azalınca son 10 dakikada Traore’yi de oyuna dahil edip galibiyet aramaya başladı. Riskli bir hamleydi ama çıkan oyuncular takımı eksik bıraktığı için mecburdu. 75’ten sonra iki takım da ciddi bir yorgunluk görüntüsü vermeye başladı ama Konyaspor değişikliklerin de etkisiyle daha canlıydı.

Savunmanın bir anlık dikkatsizliğinden yararlanan Ömer Ali, Bajic’e, O da Çamdalı’ya harika bir pas verdi. Ali Çamdalı’nın dalga geçer gibi attığı harika golle Konya resmen çıldırdı. Ben de çıldırdım. Konyaspor’un bu sezon aldığı ve en çok sevindiğim galibiyet buydu.

Konyalı olup İstanbul takımlarını tutanlar, görün artık bu başarıyı. Şehrinizin takımı şampiyonluğa oynayan takımları birer birer perişan ediyor. Gördünüz işte; kimin şampiyon olacağı umurunda bile değil. Lig üçüncüsü olarak önüne geleni yeniyor Kartallar.

Konyaspor geliyor bak. Bir gün elbet şampiyon olacak. Harikasın Aykut Kocaman, harikasın Konyaspor taraftarı, harikasın Konyaspor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar