Asayişi Sağlamak, Sadece Güvenlikle olmaz…

Ülkemizde yaşanan terör belası nedeni  ile Ülkemizin, birliğini bütünlüğünü sağlamak için,gece gündüz demeden, canları ile kanları ile mücadele eden ve bu uğurda şehit olan kahraman güvenlik güçlerimizi rahmetle anarak yazıma başlamak istiyorum.

Ülkemiz polisiye açıdan son yılların en hareketli dönemini yaşadığı hepimizce malum…

21. yy şartları insani açıdan ne kadar çok gelişiyorsa ona paralel olarak güvenlik sorunları da o kadar artıyor.

Gazetecilik Mesleği icabı güvenlik güçleri ile iç içe olmamız nedeni ile ne zor şartlarda çalıştıklarını kimlerle uğraştıklarını çok iyi biliyoruz.

Hele birde son yıllarda ülkemizde  çıkarılan   yasaları   fırsat  bilen; katillerin, canilerin, hırsızların, soysuzların,  tecavüzcülerin, fuhuş  çetelerinin,   ayyaşların, sarhoşların, keşlerin, dolandırıcıların, sokak magandalarının, çocuk istismarcılarının, kadın  düşmanlarının vs…………buradan sayamadığım her türlü suç türleri uğraşmak  onların işi.

Seydişehir polisi bir bunlarla uğraşıyor birde, ilçenin içinde bulunan yerli suç unsurları ile uğraştığı gibi dışarıdan gelen suçlularla mücadele etmek zorunda kalıyor.

Karadeniz’i, Kapadokya’yı,  Akdeniz bağlayan yol transit geçiş yapan dürüst insanların yanı sıra,   her türlü hırsızların kapkaççıların yankesicilerin gaspçılarında kullandığı bir yol güzergâhı…

Bu durum Seydişehir polisini sürekli teyakkuz halinde bırakıyor.

Tüm bu olumsuzlukları Seydişehir polisinin yaptığı başarılı çalışmalar sayesinde ilçede asayiş konusun güvenli bir ortama doğru adım ilerleme yaşanırken, özellikle hırsızlık  ve  uyuşturucu zanlıları polisten yakayı kurtaramıyor.

Bu kentte yaşayan insanlar olarak, Seydişehir polisine yardımcı olmak hepimizin görevi.

Polisin en büyük yardımcısı şüphesiz ki biz vatandaşlar olmalıyız. Suçluları ihbar ederek vatandaşlık görevimizi yapmalıyız. Bu sayede polisimiz güvenliğimiz adına görevini daha hızlı yapacak, hem suç oranı daha çok düşecek, hem de vatandaşlar olarak bizler daha huzurlu ve güvenli olacağız.

Seydişehir polisini yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle bir kez daha kutlarken, vatandaşlık görevimizin bilincinde olmamızı diliyorum.

Bu vesile ile polis teşkilatımızın kuruluşunun171. yıldönümünde tüm polislerimizin gününü kutlar,  görevi uğrunda şehit olan  asker polis  tüm güvenlik   güçlerimize yüce Allahtan rahmet dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.