Konya geleceğini yetiştiriyor

Konya Büyükşehir, 40 gün camide sabah namazına gelen çocuklara bisiklet müjdesi verince rekor katılım oldu. İlk gün 61 bin çocuk ve 48 bin aile büyüğü camilere koştu. Sadece bununla kalmayan bir sürü proje mevcut. Bunlardan birisi de Genç Komek.

Genç Komek’te 7-14 yaş arası gençlerimiz dini değerler, ahlakı, ilmi ve sanat dersleri alıyorlar. Bunların yanında bir de Yaz döneminde Kur’an Kursları var tabi…

Bunların yanında bir çok derneğin de yaz kursları oluyor. Bu kurslarda da benzer eğitimler bulunuyor.

Şimdi Konya’nın bu gibi güzel projelerinden bir çoğu ulusal basında yer aldı. Her kesimden her çocuğun katıldığı bu etkinlikler aslında bireysel gelişimin en güzel örneklerinden. Bu değerler ve eğitimlerle yetişen çocuklar geleceklerini çok iyi hazırlamak için yeterince bilgi ve donanıma sahip oluyorlar. Bunların yanında çocuklar anne baba baskısı olmadan geleceklerine rahatça, akıllıca karar verme iradelerini sahip oluyorlar. Buralardan geçen çocuklar aklı karışık olmuyor ve ne yapacaklarını en az büyükleri kadar da iyi biliyorlar.

Konya’nın Anadolu’nun orta direk şehri olmasındaki sebepler de tamda bunlardan kaynaklanıyor. Konya sadece son 10 yılda böyle eğitimleri yaygınlaştırmış olabilir. Fakat bunun alt yapısı yıllardır vardı ve hep vatanına milletine, milli ve ahlaki değerlerine sahip çıkan nesiller yetiştirdi. Konya’nın Türkiye’de önemli bir şehir olmasının da altında bu yatıyor.

Çocuklar geleceğimiz ise işte tamda onlara gereken değeri ve yatırımı yapmalıyız. Konya bunu en iyi yapan şehirlerden olduğu için karşılığını da en iyi şekilde alıyor. Gelece yatırım yapmak zaten hiçbir zaman boşa gitmedi.

Son projeler de dahil olmak üzere artık Konya’da çocuklara çok büyük bir destek veriliyor. Spordan sanata, eğitimden dine, ahlaktan düşünceye kadar çocuklar kendini yetiştiriyor. 3 aylık yaz tatili, 15 günlük ara tatillerde olmak üzere çocukların bir an boş kalması sağlanmıyor. İşte geleceğe hazırlanırken Konya’nın önemli şehirler arasında olmasının nedeni bu. Geleceğine sahip çıkan şehir her zaman kazanıyor ve büyüyor. Bundan sonra da şehrin yöneticileri de bu olayı iyi kavradıkları için her geçen yıl çocuklarla ilgili projeler büyüyerek devam ediyor. Yakında Türkiye’yi yönetecek insanların Konya’dan çıkması hiç sürpriz gibi de görünmeyecek. Emeği geçenlerden en çok anne babalar razı olacak ki, bizlerde emeği geçen her yönetici ve bu uğurda emeklerini harcayan düşünce insanlarına teşekkürler iletiyoruz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.