Kısa Kısa

Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası’nda peygamberimizi anıyoruz. Cahiliye döneminin karanlık girdaplarında boğulan insanlığın son ışığı, kurtuluş reçetesi Allah’ın habibi, son Peygamber Muhammed’in (SAV)  doğum yıldönümünün başta insanlığa ve İslam âlemine barış ve huzur getirmesini âlemlerin rabbi olan yüce Allah’tan dilerim. Kutlu Doğum haftasına girdiğimiz şu günlerde Peygamber’i (SAV) anmaktan asıl gayemiz onu anlamak onun cihanşümul rehberliğini ve önderliğini, yüksek ahlakını anlamak ve yaşamak çağımız için ne kadar gerekli olduğu ortaya koymaktır. İslam topraklarının kan gölüne döndüğü şu günlerden kurtuluş ancak onun değerlerinin insanlığa rehber olması ile gerçekleşir.

***

Cumhurbaşkanlığı Meselesi

Son günlerde Türkiye’nin en çok konuşulan gündemi ne derseniz? 

Şüphesiz ki Cumhurbaşkanlığı seçimi…

Nereye gitsek kimle karşılaşsak ‘cumhurbaşkanı kim olacak’ sorusu ile karşılaşıyoruz…

‘Söyleyin Tayyip cumhurbaşkanı olmasın’ gibisinden telkinler...

Bunun anlamı şudur;  “Biz senin Başbakan olarak kalmanı istiyoruz… En azından bir beş yıl daha...” . Ben de aynı bu düşüncede olanlar tarafındayım. Evet Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olmamalı…

Bana göre de olmayacak… Benim cumhurbaşkanı adayım Abdullah Gül ve bu konuda iddialı olduğumu size söyleyebilirim.... İstihareye mi yattım? Yoooo… Ama içimden geçen bu…

Ben böyle dedim böyle yazdım… Yanılmamayı çok umuyorum.

***

MSN Dolandırıcıları!

Son günlerde MSN’lerde bir kontör isteme furyası aldı yürüdü. Sanal âlemin ne kadar güvensiz olduğu bir kez daha anlaşıldı. Bilenler biliyor da bilmeyenleri bir daha buradan uyarmış olayım.

Dünyayı kan, kin, nefret cinayet, hırsızlık, gasp, haksız kazanç, adaletsizlik, çalıp çırpma, kısa yoldan köşe dönme vs mantığı ile kirletenler sanal âlem dediğimiz internet haberleşme sistemini de bu amaçlarla kullanmaya çalışıyor. Yaptıkları tamamen şerefsizlik…. Bana ait MSN’yi hack’leyeceksin sonra da benim adıma başkalarından kontör isteyeceksin. Vayy…. (Noktalı yeri siz doldurun ben Erzurum’lu Naim hoca misali estağfurullah çekeyim)

Sonra tüm MSN’lerden girip bilgisayarları çökerteceksin. Ulan şerefsizler yapacak başka işiniz yok mu? Eğer o kadar kafanız çalışıyorsa bu âleme katkı sağlamak için bir program yapsanıza.  Niye başka ülkelerde üretiliyor da Türkiye’de tüketiliyor. Sizler bu kadar küçük beyinli misiniz? Senin sokaktaki kapkaççıdan ne farkın var? 

***

Polis teşkilatımızın kuruluş yıldönümü

Türkiye halkının, yani bizlerin huzurunu sağlamak için hiçbir mesai mefhumu gözetmeyerek, gecesini gündüzüne katarak cansiperane çalışan, ülke insanının daha huzurlu ortamlarda yaşamasının temel kaynağı olan emniyet çalışanlarının kuruluş günlerini kutlar tüm çalışanlara sağlık, sıhhat ve başarılar dilerim.

İyi ki varsınız…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.