Kahraman Türk Ordusu ve Zeytin Dalı Harekâtı

Geçtiğimiz hafta sonu kahraman Türk Ordusu ülkemizin güvenliğini ve bekasını tehdit eden terör örgütlerine karşı bir harekat başlattı. Zeytin Dalı Harekâtı

Bu harekâta katılan askerlerimizin ayağına taş değmesin, vatani görevlerini başarıyla gerçekleştirsinler. 

Söz konusu harekat bu ülkede bunca zaman unutulan bir şeyi çok daha iyi bir şekilde unutanların hafızasına kazımıştır.

 Ordumuz güçlü bir ordudur, her operasyonu her şartta yapabilen bir ordudur…

Ve bu ordunun adı da “Türk Ordusu”dur. 

Bu ordunun adını bu milletin adını unutturmaya çalışanlara Türk milleti ve ordusuna şaşı gözle bakan kimi çevrelere karşı da milletimizin hep bir ağızdan sosyal medyadan paylaştığı Yahya Kemal Bayatlı’nın şu şiiri oldukça manidar olmuştur:

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.

Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.

Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,

Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!

Evet bu ordu yıllarca mazlumların ve İslamın bayraktarlığını yapan Türk ordusudur

Dosta huzur, düşmana korku veren Peygamberin muştusuna mazhar olmuş Türk ordusudur…

Afrin operasyonunda kahramanlar yine destan yazarken bize düşen görev de   bu şanlı kahramanları anlatmak onların tercümanı olmaktır.

  Vatan Şairi Namık Kemal’in  “Vatan Yahut Silistre”  eserindeki ithafında söylediği gibi “ “vatan” demenin ne olduğunu bilen kalem sahiplerinin vatanın korunması için yapabileceği şey, askerde—allah göstermesin—felaket görürse beraber ölmek, zafer görürse milletin minnettarlığına, coşkusuna, teşekkür ettiği her hâlin diline tercüman olmaktır.”

İşte bu mübarek ordunun ne kadar büyük ve köklü olduğunu anlatan tercüman olan dizilerden biri de yayınlanmaya başladı. . 

Mehmetçik Kut’ul Amare dizisi.

Dizide Osmanlı’nın hasta adam diye nitelendirildiği ve emperyal güçler tarafından yutulmak istendiği bir dönemde bir avuç vatansever İttihatçının amansız mücadelesi söz konusu.

Dizide Teşkilat-ı Mahsusa’nın oluşturduğu “Osmancık” taburunun hikayesi milli bir gözle milli hassasiyetlerle beyaz cama aktarılıyor.

Dizi Suriye çöllerinde, Trablusgarp’da, Balkanlarda, Kafkas dağlarında kahramanca çarpışan  Enverleri, Mustafa Kemalleri, Yakup Cemilleri, Halil Kut Paşaları anlatıyor…

Mehmetçik’in gözü karalığı, vatan sevdasını şahane bir üslupla anlatıyor…

Selam olsun Mehmetçiğe…

Önceki ve Sonraki Yazılar