İşte Eğitimcilik Anlayışı Bu

Ereğlili çok değerli eğitimciler, emekli olduktan sonra zamanlarını kahve köşelerinde geçirmek yerine Ereğli eğitimine katkı sağlamak için gece gündüz çalışıyorlar. Başarılı bir eğitim hayatı geçiren Cumhuriyet Lisesi Müdürlerinden İsmail Çelik ve Atatürk Lisesinin başarılı Müdürlerinden birisi olan Hayrettin Başer, şimdi Uğur Dershanesinde Ereğlili çocuklar eğitimi için el ele vermişler.

 

Her iki hocamla uzun süredir sohbet etme imkanı bulamamıştım. Dershanede kendilerini ziyaret ettim. Daha dershaneye girerken ortamın sade ama enfes dizaynı dikkatimi çekerken velilerle ve öğrencilerle diyaloğun ne kadar düzeyli olduğunu takip ettim.

 

Uğur Dershanesinin Ereğli Kurucu Başkanı İsmail Çelik Hocam kendisi çok sever ve takdir ederim. Bu gün çok heyecanlı olduklarını gördüm. Bu heyecanlarının sebebi ise Bahçeşehir Kolejinin bir benzerini Ereğli getirmek için başlattıkları çalışmadan dolayı olduğun öğrendim. 12 bin dönüm arsaya ihtiyaçları varmış. Bu konu da Ereğli Belediye Başkanı Ahmet Özdoğan ile kısa bir görüşmeleri olmuş. Başkan Özdoğan, gelin bu konuyu daha detaylı görüşelim. Elimizden gelen her türlü desteği veririz, demiş.

 

Gençlikte yaşanan birçok sorunu eğiterek aşabiliriz diyen Çelik, bu kolej ile Ereğli eğitimde sıçrama yapacak, onun için çok önemsiyorum, dedi.

 

Bende bu yürekli çıkışlarından dolayı hocalarımı kutluyorum. Bu konu da bana düşen her türlü desteği vereceğimi ifade ediyorum. Eğitim alanında yapılacak olan tüm oluşumların yanındayım.

 

Ofise gelince bir bakayım Bahçeşehir Koleji nedir, ne değildir, dedim. İnanın ben çok etkilendim ve ilçemizde bu kolejin olması için çalışmalara hız verilsin istedim.

 

Kısaca örnek verecek olursam, Bahçeşehir Kolejinde öğrenciye ilk olarak Kişisel öğrenme stili testi uygulanıyor, Öğrenmeyi değerlendirme ve Bahçeşehir TV ile de öğrenmeyi pekiştirme yapılıyor.

 

Bu koleje giren öğrencilerimiz gelecekte bu ülkeyi ve bu şehri yönetecek seviye de eğitim alacak. Sevgili hocalarımı tekrar kutluyor.

 

Çıktıkları bu yolda başarı olmaları için herkesin destek vermesini istiyorum. İlçemizin gelişimine de büyük katkı sağlayacak eğitim yuvalarına ihtiyacımız her zaman var.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.