Durali Göğüş

Durali Göğüş

İhanet mi? Şehadet mi?

Başlığı ilk okuduğunuzda çoğunuz böyle bir soru olur mu diye düşünüyor olabilirsiniz. Doğru. Cevap çok net ve açık aslında ‘’Şehadet’’. Ama ilk akla gelenle gerçek öyle basit olmuyor. Sonda söyleyeceğimiz cevabı başta vermiş olayım. Bu başlığı hangi toplumdaki insana sorarsanız sorun olarca, yüzlerce binlerce hatta milyonlarcasının cevabı tektir. ‘’İhanete lanet olsun’’. Şehadet mutlak ve net bir cevaptır. Öyleyse neden bu başlığı attık? İhanet, yazılması, söylenmesi anlamı itibari ile çok çirkin ve şer barındıran bir kavram.

İhanet hemen yanı başındaki eş dost görünümlü, arkadaş, hısım komşudan beklenmediği anda gelen saldırı, girişim ve aldatmadır. İhanette şeytanilik vardır. Ben merkezlidir. Şeytanidir!.. Nüfuz elde etme uğruna çıkar, koltuk, yer kapma, adam sayılmak uğruna tereddütsüz itaat var. Ruhların, vicdanların, karakterlerin kokuşmuş dışa vurumudur ihanet. İhanet insanında namus, şeref, onur ve haysiyet sıfırlanmış olarak yol almaya başlamıştır bir kere. İradesi besleyenin verdiklerince şekillenmiş bir kimliksizliğe evirilmiştir. Kula kulluk rızası ve adanmışlıkla asli fıtratının zıttı bir varlığa dönüşmüş halin eylem görüntüsüdür ihanet.

Dünya insanlık tarihinde böyle köklü bir medeniyete sahip ülkemde ihanet alçaklığının teşebbüsü bizlere acı vermişti de ondandır sorumuz. Bugün 15 Temmuz Destanının yedinci yıl dönümü. Bugün bir başka, bugün bambaşka bir gün.

Şeytani güçlerin beslediği beslemelerin gırtlağına çökülüp nefeslerinin kesildiği bir gün. Bir grup beyinleri satılmış çapulcu sürüsü sırtlanların alçakça ihanet teşebbüsünün yok edildiği gündür bu gün. İhanetin şeklinin ve renginin ne olduğunu görmüştük bugün. Dünya tarihinde emsalsiz bir alçaklıktı hain darbe girişimi. Asker içine yuvalanmış emperyalist mankurtları tanıdık bu gün. Bu hain kalkışmaya direnen kahramanları, asil milleti tanıdık bugün.Kim samimi, kim korkak, kim kaypak onları resmetti 15 Temmuz. Hainliğe karşı duruşu ve onur mücadelesi ile ayağa kalkan imanlı, vatan, bayrak aşıklarını gördük bugün.Şehadetlik mertebesinin ruhunu yansıtan ve kanıtlayan bir günün adı idi 15 Temmuz. Aynı havayı teneffüs eden aynı sudan içen aynı topraktan beslenen ihanetçi alçaklar ile vatan, bayrak ve iman sevdalılarının tescilini resmeden bir gündü 15 Temmuz. Sureti haktan bizimle aynı inançta görünen, yaşayan, aramızda dolaşan ruhlarına haçlıların inancı üflenen korsan haşhaşi besleme güruhunu tanıttı 15 Temmuz. İhanete karşı Hilal’le ruhlarını besleyen, vatan, bayrak sevdalısı genç, ihtiyar, kadın ve kızların ebabilce şahlanarak direniş destanını yazdığı gün 15 Temmuz. Küresel şeytanların zincirinde bağlı beslemelerin tasmalarının salınıp, saldır komutuyla harekete geçen satılmışların ifşası bugün.

Canını vermeye and içen yediden yetmişe bedrin aslanlarının yeniden dirilişle satılmışlara hadlerinin bildirildiği gün bugün.

Şehadet Rabbe teslimiyet ve kulluğun neticesi bir sonuç.15 Temmuzda paralel çetenin hain kalkışmasına had bildirenlerin destanıdır Şehadet. Aslan yürekli Ömer Halisdemirlerin sayısıdır. Canı pahasına alçakların kurşunlarına, bombalarına elde ay yıldızlı bayraklarla can verip toprağa kanı karışanların mertebesidir Şehadet. Sırtlan sürüsünün saldırılarını püskürtüp, bitiren 253 vatan evladının al rengi kanı ile bayrağı düşürmeyen kahramanların rütbesidir Şehadet. Hiç bir millette göremeyeceğiniz sadece bu ecdat torunlarına has tekbirlerle cuntacıların yoluna bedeni ile set çeken gazilerin duruşudur Şehadet.

İhanetçi sırtlanların yeri sahiplerin barınaklarında sığıntı bir yaşam. Şehadete eren şehitlerimizin makamı cennette efendimiz (s.a.v) ile ebedi âlemde komşuluk. Ne mutlu 15 Temmuz ve Tüm Şehitlerimize.

Türk milleti ve ümmet sizlere ebediyen minnettar ‘’Darbeye Darbe Yapan’’ 253 Şehit ve 2196 gazimiz.

Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.