Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Herkese Başarılar. Ahmet Şan hariç!

‪‪Konyaspor başkanlığı için birden çok aday yarışacak. Beklendiği gibi, Takımı bir yılda dibe düşüren Ahmet Şan, yine aday. Konyaspor’dan istifa ederek büyük bir hayır yapmıştı ama sabit bir işi olmadığı için yine gelmek istiyor anlaşılan. Delegelerin önemli bölümü de kendi döneminde yazılanlardan oluşuyor. Yakınları ve akrabalarından yaklaşık 60 kişiyi delege yaptığı iddia ediliyor. Hırsı ve oğlunu işlerine karıştırması yüzünden hem kendi başına hem de Konyaspor’un başına açmadık iş bırakmayan Ahmet Şan, siyasetteki muhalefet gibi kulübü geriye götürmeyi vaat edecek galiba. Sene başında yaptıkları transferlerle sportif ve mali açıdan, İzmir Marşı açıklamasıyla da imaj açısından kulübü dibe indiren müstefi şahsı, Konyalı iki önemli iş adamının da desteklediği söylentisi çıktı.

Açıkçası Hilmi Kulluk ismini duyunca şaşırmıştım. Kendisini aradım, sordum, “biz arkadaşlarımızla birlikte yönetime talibiz ama Ahmet Şan ile birlikte hareket etmiyoruz” deyince rahatladım. Tabi Hilmi Bey’in başkan adayı olarak bu işe girme arzusu da çok önemli. Kendisi gerçekten önemli bir iş adamı ve Konyaspor’da kısa sürede olsa mali ve idari olarak önemli işler yapmıştı. 

Asıl iddialı liste ise Zeki Çimen’den geldi. Adaylığını açıklamadan önce görüştüm. Çok yoğun ve heyecanlı olduğu belliydi. İddialı olduğunu, sportif başarı açısından olmasa da idari ve mali olarak Konyaspor’u mutlaka düze çıkaracaklarını vurguladı. 

Öğrendiğime göre listesinde de Kemal Korkmaz, Hasan Dağlı, Adem Bulut, Yunus Derebağ, Ali Kaya gibi güçlü iş adamları var. Zeki Abi’yi yıllardır tanırım. Olgun ve başarımı bir yöneticidir. Aday olması Konyaspor için bir şanstır. 

Aday olduğu konuşulan bir diğer isim ise Eski Yönetici Mustafa Oral. 

O da Ahmet Şan ile bir süre çalıştı. Listesinde kim var henüz belli değil. 

Evet, yıllar sonra ilk kez birden fazla aday yarışıyor. 8 Haziran’da inşallah kulübü ileriye taşıyacak bir başkan seçilir. 

Şahsi olarak herkese aynı mesafedeyim ve başarılar dilerim. Ahmet Şan hariç. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar