Hastanemiz fesh oldu

Hangi konuda ne yazacağımı ben de şaşırmış durumdayım. Ben Ereğli ile ilgili güzellikler yazamayacak mıyım? Bu yerel gazetecilerin kaderi midir?

Milli Eğitim Bakanlığının en güzel projelerinden birisi olan Gönül Köprüsü projesinin Ereğli ayağında yaşanan güzellikleri yazamadım. Urfa kafilesinden Reşat hocamın güzel sesini unutmak ne mümkün, ikinci kafilenin afacan kızı saadet hanımı da unutmak mümkün değil. Ereğli Milli eğitimin ilk kez olmasına rağmen bir aksaklığa meydan vermeyen misafirperverliği de alkışa değerdi.

Bu arada Milli Eğitim Müdürlüğümüze verilen Semra Özal diş polikliniğinde de halen bir çalışma yok. Bu konu ile ilgili Sayın Müdürüm Recep Ataç bir açıklama yaparsa sevinirim. Neden bu kadar zaman geçmesine kadar burada bir çalışma yapılmıyor anlamış değilim.

Ben bu sağlık konusunda bir şey yazmayacağım artık. Banane kardeşim Kadın doğum ve çocuk bakım hastanesi fesh edildiyse, ben mi sorumlusuyum. Neymiş efendim, kadın doğum ve çocuk bakım hastanesine yer gösterilemediği için bakanlıktan gelen müfettiş fes edilmesi yönünde rapor hazırlayarak fes ettirmiş. Sen bunu bir yazıver diye bana geliyorlar. Ben niye yazacağım o kadar sivil toplum örgütü var, partiler var. Gidin onlara hesap sorun, bu hastane işi ne iş diye.

Bir de bu konuyu bana söyleyenler akıl da vermekten geri kalmıyorlar. Ben kime ne diyeceğim ki, hastane gitmiş personeli dağılıyor. Ne olurdu eski SSK kadın doğum ve çocuk hastanesi olsaydı da elimizden gitmeseydi diyorlar. Ben bilmem bu konu hakkında birileri çıkar açıklamasını yapar.  Şimdi kime ne diyeceğim. Döner sermayemiz azalacak diye mi? bu yola başvuruldu bilmem ama bildiğim resmi gazetede kadın doğum ve çocuk bakım hastanesinin 320 kadrolu personelinin gözükmesi, şimdi bu kadro Ereğli’den gidecek.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum