Hastane’de Yaşananlar…

VARAN (1)

“Hastanede böceklerin dansına bir son verilsin. Kimse de bana mazeret üretmesin. Tamam, böceklerinde yaşama hakları var ama bu hastane odalarında hem de çocuk hastaların olduğu odalarda olmamalı… Kuvöz odalarında olduğu gibi gereken ilgi alakanın gösterileceğinden hiç şüphem yok.” 8 Ocak 2007 tarihli köşe yazımdan bir kesit, böcekleri o gün yazmıştım. Hastanedeki böceklerin insan sağlığını etkileyeceğini gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirtmiştim. O günlerde bana gösterilen tepkilerinde bu gün ne kadar anlamsız olduğunu anladık. Şükür 5 ay sonra akıllara geldi. Yıllarca bekleyebilirdik. Yerel Televizyonlarda ve belediye hoparlöründe iki gün boyunca aşağı hastanenin acili dahil hiçbir birimin çalışmayacağı, Cumartesi-Pazar günleri ilaçlama çalışması yapılacağı duyuruldu. Ben böyle bir durumu hiç duymadım. İlaçlama yapmak için hastane boşaltıldığını duyan varsa bana da söylesin. Hastanemiz tek olsaydı ne yapacaktık acaba?

İnşallah bundan böyle böcek sorunu yaşanmaz. Yok deyip sonra iki gün hastaneyi kapatırsanız ben yazarım. Hiç kusura bakmayacaksınız. Yaptığınız işi düzgün yapacaksınız. Tabi yarın birisi çıkar bana senin yüzünden hastane kapandı. Böcek konusunu gündem etmeseydin, hastane kapanmayacaktı falan demeye kalkmasın. Birilerinin eline tutuşturulup okutulmaya da kalkılmasın. Herkes kendi işini yapsın…

VARAN (2)

Duyduğumda inanmak istemedim. Yok dedim, bu kadar da olmaz. Şimdi doktorlar birbirine tekme tokat, saç baş girmiş. Hem de bunu yapan doktorlar bayan doktorlarmış. Bir araştırma yaptım. Olayın nedenlerini araştırdım. Aslında bu konuyu gündeme taşımak istemiyordum. Son aldığım duyum benim bunu yazmamı gerektiriyordu. 1 Mayıs günü aşağı hastanede yaşanan olaydan sonra taraflar birbirini mahkemeye vermişler. Onlar birbirini verirlerse bana da yazmak düşer. Olayı dinlediğim şahıslar özellikle bir konuya dikkat çekiyor. Kadın Doğum Uzmanı Ö.G isimli doktorumuz Ereğli’de bazı siyasileri arkasına alarak (hatta nişanlısının da bir partide yönetim kurulu üyesi olduğu ifade ediliyor) kendisini diğerlerinden imtiyazlı görmesinin olayları buralara taşıdığı söyleniyor. Görgü tanıkları Kadın Doğum Uzmanı Ö.Ç isimli doktorumuzun yapılanlar karşısında dayanamadığı için istenmeyen talihsiz bu olay yaşandı deniyor. Tekrar edeyim bu konu mahkemeye taşınmasaydı yazmayacaktım. Ama birileri olaylar buraya gelene kadar ne yapıyor merak ediyorum. Ereğli’ye gelen her doktor bu şehrin insanın sağlığı için çalışacak. Kimsede imtiyaz sahibi değildir, kendini diğer doktorlardan ayıramaz. Nişanlısı ve ya çıktığı kişi siyasi olabilir. Kimse kendini Ereğli’nin üzerinde göremez.  Bu şekilde davranışlardan uzak durulması, halkın deyişiyle “ okumuş insan bunu yaparsa cahil neler yapmaz” dedirtmeyelim. Daha dikkatli olalım…

VARAN (3)

Hastane döner saymanlığı şimdiki bulunduğu yerden çıkarılmaya çalışıyormuş. Bunun nedeni de anlamadık. Bir açıklaması vardır. Tabii yöneticilerimiz bunun nedenlerini bize bildirirlerse seviniriz. Bazı arkadaşlar yorum olarak ekliyor. Bize yazılı bildirilirse seviniriz.

VARAN (4)

Yeni acil yapılması için elde tutulan banka promosyonu da mahkeme kararıyla çalışanlara dağıtılması gerekiyormuş. Söz verilen acil ne zaman yapılacak? Mayıs ayı da bitiyor. Verilen sözler tutulsun. Ereğli halkı hak ettiği acili istiyor… Aşağı hastanede acilinin kadın ve erkek hasta müşahide odalarının ortasında bayanlar tuvaleti bulunuyor. Ereğli’ye yakışıyor mu?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.