Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Giray Bulak neden değişti?

Maçın 89. dakikası. Hakemlik işini beceremediği iddia edilen Abdullah Yılmaz sol kanattan Konyaspor ceza sahasına girmeye çalışan İbrahim Akın’a faul yapıldığını işaret ediyor. Pozisyon hemen önünde olan Giray Bulak çılgına dönüyor. Neredeyse sahaya girecek. Hakeme inanılmaz bir tepki. Taraftar da Bulak’ın etkisiyle hakeme yöneliyor. Giray Bulak tribüne gönderiliyor. Sonra hakem Abdullah Yılmaz değil İbrahim Akın bir gol daha atıyor ve maçı bitiriyor. Konyaspor: 1 – İstanbul Büyükşehir Belediyespor: 2

 

Bulak, maç sonu açıklama yapıyor. Herkes, Trabzon maçının sonunda olduğu gibi takımın neden kötü oynadığını, neden galibiyetin kaçırıldığını, anlatılacağı düşüncesinde. Ama hayır, hayal kırıklığı. Beklenenin aksine Hakem Abdullah Yılmaz’ın bu işi bilmediğini, kendisini dışarı attıktan sonra takımının gol yediğini, maçı güzel güzel berabere bitireceklerini, oynadıkları futbolla ilgili konuşacak bir şey olmadığını, bütün kararların oyunun dengesini bozduğunu söyledi.

 

Peki Sayın Hocam, tribünlerden çıkan binlerce insan, Fahri, Mehmet Çoğum ve Mustafa üçlüsüyle orta sahayı yanlış kurarak maça 1-0 yenik başladığınızı yanlış mı gördü? Zafer Demir girer girmez oynadığı futbolla yanlışı gözler önüne sermedi mi? Gaziantep maçında deplasman olmasına rağmen iki forvetle çıkıp maçı kazandıktan sonra da “Cesur oynamaya devam edeceğiz” dedikten sonra bu maçta Veysel’i yalnız bıraktığınızı da mı yanlış gördü. Hadi onlar yanlış gördü, basın yanlış gördü, Futbol Şube Sorumlusu Sayın Düzkaya “İstanbul ekibi bizden daha iyi organize oldu” derken maçı yanlış mı okudu. Peki futbolcularınızda mı hakem konusunda ağzını açmazken, hatayı kendilerinde ararken yanlış yaptı?

Futbol yalan söylemiyor. Maçın 63. dakikasında Erhan Albayrak’ın pozisyonu dışında takımın kaleye dahi yaklaşamadığı kulübede otururken görülmüyor mu?

 

Ben Trabzon, Galatasaray ve Gaziantep maçlarından sonra gördüğüm Giray Bulak’ı geri istiyorum. Oyunu okuyan ve inanılmaz doğru hamleler yapan, cesur futbol oynatan, Gaziantep maçında hayran kaldığım o teknik direktörü istiyorum. Ve tabi o maçlarda canla başla oynayan Konyasporlu futbolcuları. Yoksa mağlubiyet kimseyi üzmüyor.

Çünkü bu takım iyi takım.

Önceki ve Sonraki Yazılar