FACEBOOK'DA SOMA'YI PAYLAŞANLAR

Acıda buluşamıyorsak, mutlu anlarda bir araya gelemiyorsak, nasıl var olacağız.

   Acılar paylaşıldıkca azalır, sevinçler paylaşıldıkca artar. Soma'da 301 kardeşimiz can verdi, içimiz yandı. Acımızı anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor.

   Soma'da hayatını kaybeden madencilerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır dileriz. Milletimizin ve yakınlarının başı sağolsun. Ateş düştüğü  yeri  yaktı,  yandı köz oldu. Yandı yürek kebap oldu, gül bahçemizde hazan oldu.

   13 Mayıs 2014 Salı günü yaşanan  SOMA faciasından sonra ki günlerde sosyal medyada acıların paylaşılmasının yanında bizleri üzen  paylaşımlarada şahit olduk. Bazıları acı  ve sevinç paylaşmasında da acziyetlerini sergilediler.

   Bir günlük paylaşım ve duvar yazılarını noktasını dahi değiştirmeden sizlerle paylaşmak istedim.

   -İtalya'da ki madencilerin miğferlerinden oluşturulmuş, anıt parkın resmi.

   -Konya yeni şehir stadyum inşaatında çalışan 300 işcinin dizilimizye oluşturdukları ''SOMA'' yazısı.

   -Müjdat Gezen: Seçim zamanı AKP'nin dağıttığı kömürler Soma Holding'den gidiyordu. AKP o yüzden bu işin üstünü kapatmak için kılıf uydurmaya çalışıyor.

   Cevap: M.S: Gerzek  Soma Holding sizin gibi it......gönül bağı olan Mason Locasına kayıtlı. Hakkında tek kelime etmeyecek kadar adisiniz.

   -Bir resim paylaşımı: 'Beni bırakın Mahmut'u çıkarın O'nun karısı hamile' diyen yiğitler oldukça; bu milletin önünde kimse duramaz ve kimse bölemez.

Fatih'in ruhu budur işte. Ruhları şad olsun- Bedirhan Gökçe

   -Ş.T. bu yazıya şu yorumu yapmış: Bu yiğitlerin sayısı çok az maalesef onun için toplum ayağa kalkamıyor.

   -Konya Eczacılar Odası'nın paylaştığı bir resim: Eczacılar odasının huzurevi ziyareti.

   -Uğur Özteke: Soma ile ilgili çook söylenecek söz var. Ama inanın artık ben haberleri izleyemez hale geldim.

   -M.S isimli paylaşımcı: Soma faciasından bir hafta önce; 'DİREN SOMA' adında facebook sayfası açan ileri görüşlü zevat online mi?

   -H.K, Türk Eczacılar Birliği'nin yazısını paylaştı.'Soma için yüreklerimizi ortaya koyma zamanı! Yardım Hesabı: T.İŞ Bankası: Farabi Şübesi: TEB Soma'ya yardım hesabı: hesap no:4240-446768

   -N.Ö:''Kaybetti, kimi babasını, kimi abisini, kimi evladını, kimi kocasını, kimi bir yakınını, kimi de İNSANLIĞINI kaybetti.

   -İ.G,7mayıs 2014 tarihli, 'MANİSA SOMA' adlı bir facebook sayfasını paylaşmış:''Ne kara bir gün. Sanki aydınlanmayacak gibi.'' Tesadüf mü bu yazı?

   -Haberler.com: İngiliz gazetesi 1. sayfa: ''Soma Erdoğan'a yeni bir darbe.''

   -Haberler.com: Terbiyesiz Fransızlar Soma faciasıyla dalga geçti.

   -Haberler.com: Uğur Dündar'ı Soma'dan kovdular. Tepkinin nedeni:''Düğüne gider gibi gelmişsin!!!''

   İçerden ve dışardan bazı kesimler 77 milyonun acısı üzerinden nemalanmaya çalıştılar. Sağduyulu insanımız onların oyununa gelmedi ve  papuç bırakmadı.

   Yukarıda paylaşımlarda, kimlerin iyi niyetli, kimlerin kötü niyetli olduğu açıkca görülmektedir.

   FAZLA SÖZE GEREK YOK!!!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.