Etliekmeğin sevilen adresi: KONEVİ ETLİEKMEK

HASBİCE / Hasip Celil

Konya’nın sevilen lezzet mekânlarını tanıtmaya devam ediyoruz. Konevi 2 Etliekmek’in işletmecisi Mehmet Çelik, “Konya’ya has etliekmeği hiçbir değişikliğe uğratmadan üretiyoruz. Müşterilerimiz bizden memnun” diyor... 

dscf1732-001.jpg

Sevgili Dostlar...

Bu hafta sizlere 28 senedir aynı mekanda hizmet vermiş, kendi sahasında bir marka olmuş, yaptığı hizmetlerle adından her zaman söz ettirmiş bir duayen ustayı; Konevi 2 Etliekmek’in işletmecisi Sayın Mehmet Çelik’i tanıtmak istiyorum. 

dscf1714-002.jpg

-Sevgili Mehmet Çelik Usta, Konevi 2 Etliekmek’i, bilindiği üzere daha önce konu etmiştim. Yoğun istek üzerine tekrar tanıtmak istiyorum. Konevi 2 Etliekmek’i siz nasıl anlatırsınız? 
-1988 yılından beri Konya’mızın nezih mahallelerinden birisi olan Mahmuriye’de hizmet vermekteyiz.

dscf1698-001.jpg

Şimdiye kadar hiç adres değişikliği yapmadık. Bunun en büyük nedeni müşterilerimizin memnuniyetidir. 
-Aynı zamanda Konya’mızın kendine has etliekmeğini yapmaktasınız. Neden?
-Çünkü arz ve talep bizim fazla önem verdiğimiz bir olgudur. Yani müşteri memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Müşterilerimiz damak tadı bakımından Konya’mızın kendine has etliekmeğini daha çok istemektedirler. Bu bakımdan müşterilerimiz çok memnunlar. 

dscf1705-001.jpg
Sevgili Mehmet Çelik damakta unutulmaz bir tad bırakan etliekmek çeşitlerinizi tanıtır mısınız? 
-Önce Konyamızla özdeşleşen Etliekmekten başlayacak olursak, Bıçakarası, Karışık, Peynirli Börek, Konevi pide fırını yani bize has Çoban Etliekmeği ayrıca her yörenin geleneksel damak tadlarını ihtiva eden çeşitlerimiz bulunmaktadır. Söz gelimi Karadeniz pidesi, lahmacun, pastırmalı, sucuklu pide, Konevi Pide Fırınına has Turkey Pizza, tuzda tavuk, balık, güveç pişirmekteyiz. Ayrıca her yöreye has pide çeşitleri yapılmaktadır. 

dscf1711-002.jpg
-Mehmet Çelik Usta Konya’mızın kendine has eski etliekmeği ile günümüzde yapılan etliekmek arasındaki farklar nelerdir?
-İlk önce unun kaliteli olması, sebzelerinin iyi olması, etinin kuzu düve eti karışımı olması son olarak da fırının tavının (sıcaklığının) uygun olması gerekmektedir. 

dscf1725-002.jpg
-İş yerinizin hijyen kurallarına uygun olduğunu görüyorum. Bunu nasıl başarıyorsunuz?
-Gıda maddesi ve insan sağlığıyla uğraştığımız için, her şeyin kaliteli ve güvenilir olmasına çok dikkat etmekteyiz. İçimize sinmeyen bir şeyi müşterilerimize sunmayız. Konya’mıza has eski etliekmekler unun kaliteli ve mayalı olması, özellikle meşe odunu kullanılması, taş fırın olması, sebzelerin kaliteli ve günlük taze olması, özellikle enine geniş olması gerekmektedir. Yeni etliekmekler ise ince ve uzun olması bakımından önem arz etmektedir.

dscf1707-001.jpg


-Yurtiçi ve yurtdışına etliekmeklerin ambalajlı vaziyette götürüldüğünü duydum bu nasıl oluyor? 
-Müşterilerimiz yapılan etliekmekleri iyice soğutup streç ambalajlarla götürmektedir. Konya’mızla özdezleşen etliekmeğimiz hazır yemek olarak ev hanımlarına büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Dışarıdan et getiren müşterilerimize hizmet vermekteyiz ve onlar hiçbir zaman mağdur durumda bırakmıyoruz.
-Alo paket servisimiz mutlaka vardır. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?
-Alo paket servisimizin telefon numarası 0332 321 28 95’tir. 

dscf1717-003.jpg


-Memleket Gazetesi Hasbice köşesine konuk olduğunuz için size çok teşekkür ederiz. Son olarak neler söylemek istersiniz? 
-Konyalı hemşerilerimizi, Memleket Gazetesi okuyucularını ve tüm müşterilerimizi Konevi 2 Etliekmek’e bekliyoruz.

dscf1719-003.jpg

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.